Mesut Kaplan, Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sessiz kalmadı!

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş eski İl Başkanı Mesut Kaplan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sert tepki verdi.

Genel 02.02.2021, 15:20
Mesut Kaplan, Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sessiz kalmadı!
banner257

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş eski İl Başkanı Mesut Kaplan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sessiz kalmadı.

Kaplan yaptığı yazılı açıklamada " Kabe insanlık değerlerinin zirvesidir. Hiçbir çirkinlik Kabe'ye zarar veremez. Bilimin ve değerlere saygının hakim olması gereken üniversitede gerçekleşen bu eylem bir provokasyondur. Boğaziçi Üniversitesinde kutsal mabedimiz, kıblemiz olan Kabe’nin fotoğrafını yerlere atmak kabulü asla mümkün olmayan, maksatlı, kasıtlı ve sistematik bir eylemdir.

Müslümanların mukaddes mekânı, kıblemiz Kabe'ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. İki milyara yakın Müslümanın inancına ve İslam dünyasının kıblesi Kabe’ye yapılan bu saldırı ve saygısızlığın failleri bir an önce yaptıklarının hesabını en ağır şekilde vermeli. " dedi.

Yorumlar (1)
Ahmet AZAK 13 ay önce
Mesut izah etmişin provokasyondur. Bu provokasyonu ordaki öğrencilerin yaptığına inanmıyorum.Aralarına karışan provokatörler öğrencileri kötülemek için yapmıştır. Aynen izmirde cami hoperlöründen Çav Bella çalınması gibi.Devletin görevi onları bulup ortaya çıkarmaktır.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı