banner240

Milletvekili Özdemir yeni projelere hazırlanıyor!

Kahramanmaraş’ın en aktif meslek odalarından biri haline gelen Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi, şehrin önemli projelerinde ilgili kurumlarla birlikte çalışmak istiyor.

Genel 06.08.2021, 16:04
Milletvekili Özdemir yeni projelere hazırlanıyor!
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ta uygulanan projelerin verimliliğini mercek altına alıp görüş bildirmek için ilgili kurumlarla çalışmak isteyen Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’i misafir edip hem kentle ilgili hem de mesleki sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Milletvekili Özdemir’i misafir eden Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Emre Kaçamaz, “Biz oda olarak ilimizde uygulanan dev projelerin uygulanabilirliği konusunda teknik anlamda destek olmaya hazırız. Özellikle belediyelerimizin imar uygulamaları, hizmet projeleri gibi faaliyetlerinde birlikte çalışmak istiyoruz. Bu kentin kaybedecek yılları yok, her kaybedilen 1 yıl ilimizi 10 yıl geriye götürüyor. İlimizin kaderini belirleyen projelerin ortak paydada ortak akılla yapılmasından yanıyız.

Sektörümüzü ve meslektaşlarımızı düzenleyen yasa, çağımızın gereksinimlerini karşılamıyor. Yasamızın mutlaka yeniden yapılması gerekli. Bu konuda Milletvekilimiz Ahmet Özdemir Bey destek olacağını söyledi. Önceki gün yaptığımız TMMOB İl Koordinasyon Kurulu toplantımızda meslek odalarımızın dile getirdiği sorunları Sayın Milletvekilimize ilettik. Sayın Vekilimizden destek sözü aldık” dedi.

Mimarlar ile uzun süre sohbet eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise sorunları not aldı. Mimarlık yasasının çıkması konusunda Mimarlar Odasına destek olacağını, TBMM’de ilgili komisyonlarla görüşme sağlayacağını belirtti.

İlçe Belediyeleriyle ilgili kendisine iletilen sorunları da hem Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile hem de ilçe belediyeleriyle bu sorunları konuşacağını da belirten Özdemir, sık sık bir araya gelineceğini belirtti.

Yorumlar (7)
mermercioglu 2 ay önce
yahu bunlarin elinin degdiginden hayir gelmez maras a bitmeyen kavsak ornegi bitmeyen yollar ornegi belediyede donen yolsuzluk ornegi elbisatan afsin termik santrali ornegi vs
muhittin 2 ay önce
proje ne demek & nasıl yapılır öğrenerek başlayabilir işe
Recep Binbuğa 2 ay önce
sizden proje felan beklemiyoruz
hizmet ediyorum diye çalıyrosunuz
yatırım yapıyorum diye yağmalıyorsunuz
expo diye talan ediyrosunuz
EDE 2 ay önce
Şimdi sizin kafanızda iki soru var.
1- Proje nedir?
2- Nasıl hayata geçirilmez?
Son kral 2 ay önce
Gerçekten projesi var mı? İnansak mı bilemedim şimdi.
haklı 2 ay önce
başkanım maaşAllah örnek insansınız temizlik maske mesafe kurallarına harfiyen uyan bir siz varsınız sizin değeriniz bilinmiyor bu görevde
M.B 2 ay önce
MİMARLAR ODASI NE İŞE YARA
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54