banner230

O çiftçi isyan etti

Önceki gün sosyal paylaşım ve haber sitelerine çıkarak şeker pancarının karlar altında kaldığı için mağduriyet yaşayan çiftçi İsmet Özdemir pancarı ve ovada karlar altında kalan pancarlar, Tarım İl Müdürlüğü tarafından kaldırılıp fabrikaya götürüldü.

Genel 21.11.2018, 10:49 21.11.2018, 12:36
banner257

Afşin ve Elbistan’da karlar altında kalan şeker pancarının halini görüntüleyip sosyal medya ve haber sitelerine gönderen çiftçi İsmet Özdemir’in ve ovada bulanan 70 bin ton şeker pancarı fabrikaya ulaştı. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un mecliste basın toplantısı düzenleyerek gündeme getirdiği konuya, TBMM’de AK Parti Milletvekili Ahmet Özdemir cevap verdi. Özdemir, araç kiralanarak çitçilerin mağduriyetlerinin giderildiğini belirtti.
Mecliste bir açıklama yapan CHP Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç: “AK Parti milletvekilleri bu elimde tutuğum pancar, şeker pancarı. Belki ne olduğunu bilmiyorsunuzdur? Bu kolesterole iyi gelir. Bu tansiyona iyi gelir. Sinirleri yumuşatır. Gevşetir. Bu Anadolu’da binlerce ailenin, binlerce evin ekmeğidir. Gelinlik kızların gelinliğidir. Damatlıktır, ekmektir. Kahramanmaraş’ta, Elbistan’da 150 bin ton bu pancardan kar altında kalmıştır. Çiftçi perişan. Çiftçi kan ağlıyor. Bu sizin eseriniz, fabrikayı özelleştirdiğiniz için. Bari bir işe yarayın bu çiftçinin bu zararını gidermek için Elbistan’ı afet bölgesi ilan edin diyorum” dedi
AHMET ÖZDEMİR CEVAP VERDİ
Mecliste 1 dakikalık konuşmaya geçildiği esnada konuya açıklık getiren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise şunları söyledi: “CHP Kahramanmaraş Milletvekilimiz Ali Öztunç’un Kahramanmaraş’ta şeker pancarı üreticileri ile ilgili bir konusu gündeme geldi. Kendisine duyarlılığı için tebrik ediyorum. Ama kendisi ile birlikte aynı bizde İsmet Özdemir adındaki şeker pancarı üreticisi vatandaşımızın sorunu ile derhal ilgilendik. Tarım İl Müdürlüğümüz üreticimizin ürününü bugün itibarı ile topladı. Kar yağmasından mütevellit şeker pancarının sahada kalacağını ve zarar göreceğini söylemişti. Onunla birlikte sahada kalan 70 bin ton şeker pancarının da, araç kiralanarak, yeni  iş makineleri kiralanarak 10 gün içiresinde fabrikaya intikal ettirilmesi sağlanmış oldu. Be hem kendisine teşekkür ediyorum hem de sorunun bundan sonra tarım il müdürlüğü tarafından çözüleceğini bilmenizi isterim”
ŞEKER FABRİKASI AÇIKLAMA YAPTI
Mutlucan Şeker Fabrikası birim yetkilisi ise şunları söyledi: “İsmet Özdemir isimli ağabeyimizin serzenişini, yaşadığı sıkıntıları gördüğümüz andan itibaren geldik yerinde tespit ettik. Dünyada şeker pancarı alımı belli bir randevu sistemi dahilinde ilerlemektedir. Ülkemiz de bu, bu şekilde devam etmektedir. Şeker fabrikamız, pancar alımına devam etmekte. Şeker fabrikamızda pancar işlemesi devam etmektedir. Yaşanan aksaklıkları da çiftçilerimiz ile birlikte el ele vererek çözüme kavuşturuyoruz ve kavuşturmaya devam edeceğiz”

Yorumlar (4)
Goksunlu Muro 2 yıl önce
Kulliyen yalan adam isyan etmese hic kiliniz bile kipirdamazdi!!
vatandaş 2 yıl önce
böyle bir haber çıkmasaydı,hiç oralı olmazlardı...adamlar seçim derdine düşmüş,etekleri tutuşmuş...
asılkahramanmaraşlı 2 yıl önce
oyunu x partiye verip yardımı f.portakaldan istemesi enteresan.Ayrıca bir de adama neredeyse küfür edecek.Kısaca diyorki ben size oy verdim bu zamana kadar, her kusurunuzu görmezden geldim,yalanlarınıza doğru dedim(bu çok acınası bir durum), ta ki nereye kadar menfaatime dokunana kadar.Yani klasik olarak bunların seçmen profili böyle.Zaten menfaatlerine dokunmasa bugün her şey eskisi gibiydi.Bazıları hala muhteremdi...
Gökhan uzun 2 yıl önce
Müstehak azizim müstehak ilimizde halk malesef seçimden seçime degerli
banner112
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:47
Öğle 12:48
İkindi 16:04
Akşam 18:39
Yatsı 19:54