Ramazan Kaykı Pazarcık Ensaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday

Pazarcık’ın sevilen esnaflarından Ramazan Kaykı Pazarcık Ensaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Genel 13.11.2021, 17:38
Ramazan Kaykı Pazarcık Ensaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday
banner257
banner226

Pazarcık’ta mütevazı yaşamıyla dikkat çeken Kaykı, tüm yaşam prensibini birlik ve beraberlikten yana kullandı. Pazarcık'ta esnaf çevresinin teveccühünü kazanan Kaykı, bu teveccühü hizmete dönüştürmek ve esnaf arkadaşlarını en iyi şekilde temsil etmek için aday oldu.

Pazarcık’ta esnaf olmanın ayrı bir gurur olduğunu ve Pazarcık esnafının yıllardır çizgisinden ödün vermeden dürüst, çalışkan, güvenilir ve yardımsever bir şekilde yoluna devam ettiğini anımsatan Pazarcık Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Ramazan Kaykı bu kültürün de bir parçası olmanın onurunu yaşadığını söyledi.

GÜÇLÜ ESNAF YAPISI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Esnaf büyüklerinin tavsiyesi, önerisi ve desteği ile yola çıktığını açıklayan Kaykı şöyle konuştu; “Uzun süredir ailemle ve çevremle yaptığım istişareler sonucunda, hizmet bayrağını daha üst seviyelere çıkarmak, birlik ve beraberliği perçinlemek, güçlü esnaf yapısını oluşturmak, pandemi nedeniyle zor durumda olan kardeşlerimize yardımcı olmak, proje, strateji, pazarlama gibi konuları iyi hazırlayıp çocuklarımıza ve geleceğimize iyi birer işletme, iyi birer iş yeri ve güzel bir gelecek hazırlamak için yola koyuldum.

ESNAFIMIZA YOL GÖSTERİCİ OLACAĞIZ

Dijitalleşen yenidünyada sık sık seminerler ve eğitim programları düzenleyerek, dijital dünyanın avantajlarından esnaf kardeşlerimi yararlandırmaya çalışacağız. İşlerini teknolojik çağa taşımak, dijital medyanın tüm olanaklarından yararlanmaları için birer yol gösterici olacağız.

BİZ BU İŞİ BAŞARACAĞIZ

İçimizdeki azmimiz o kadar zenginki inanın bu şevk ve heyecanla başarılı olmamak için hiçbir gerekçe yok. Biz ele ele verdiğimiz zaman aşamayacağımız problem yoktur. Turizmi geliştirerek hem hemşerilerine hem de esnafına katkı sunan, yöresel ürünlerine yerinde değer katan bir Esnaf Odası olmanın yanı sıra Pazarcık’ın ismini duyuran, işini geliştirmek için projeler hazırlayan ve ona destek olan bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizden kimsenin endişesi olmasın.

TERTEMİZ NİYETLE ESNAFIMIZA HİZMET EDECEĞİZ

Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımızla asla değiştirmeyeceğiz. Bizim için asıl olan niyettir ve tertemiz bir niyetle hizmet edeceğiz. Tecrübe olarak kıymetli ağabeylerimizle, sıra dışı fikirleriyle hanımefendi kardeşlerimizle ve dinamik yapısıyla da gençlerimizle istişare kültürünü her zaman en üst seviyede tutacağız. Eğer başarı istiyorsak, esnaflarımıza katkı vermeyi istiyorsak bunu da istişare mekanizmasını geliştirerek yapmak zorundayız.

DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz, mevcut yönetimi eleştirerek değil, daha iyisini yapacağımızı taahhüt ederek ve projelerimizi anlatarak seçim stratejimizi sürdüreceğiz. Mevcut başkan ve yönetimiyle ilgili tasarruf Pazarcıklı esnaflarımızındır. Biz oluşturduğumuz yönetimimizle birlikte sadece Kahramanmaraş’ta değil ülke genelinde Pazarcık’ımızı, Pazarcıklı esnaflarımızı daha iyi temsil edeceğimize inanıyoruz. Onun için üç dönemdir görevde olan değerli büyüklerimizin artık hizmet bayrağını genç ve dinamik ekibe bırakmalarını istiyoruz.

ESNAFIMIZIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Güçlü esnaf yapısı için tüm siyasilerimizle de yakın ilişki içerisinde olacağız. Hangi esnafımızın nasıl bir sorunu varsa en üst perdede gündeme getirip sorunun çözümü için elimizden gelen gayreti de göstereceğiz. Pandemi nedeniyle işleri durma noktasına gelen birçok esnafımızın da yanında olmaya çalışacağız. Biliyoruzki bir ülkenin ekonomisinin temel taşlarını o ülkenin güçlü esnafları oluşturmaktadır.

GÜÇLÜ ESNAF GÜÇLÜ PAZARCIK DEMEK

Pazarcık’ımızı her yönüyle kucaklayan, büyüklerine saygılı, devletine, milletine ve esnafına özverili bir şekilde hizmet edecek kadrolarla tek hedefimiz daha iyi Pazarcık ve daha güçlü esnaf yapısı için mücadele etmek olacak.”

Başkan adayı Kaykı konuşmasının ardından hemen sahaya inerek çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Ramazan Kaykı kimdir?

1981 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Pazarcık Aydın İlkokulu, orta öğrenimini Pazarcık Lisesinde tamamladı. Okul hayatında başarılarıyla göz dolduran Kaykı baba mesleğinin yolunu tuttu.

Babasının yanında Ahi Evran geleneğiyle esnaflık deneyimine atılan Ramazan Kaykı eğitim kurumlarında öğrencileri emanet ettiğimiz okul kantinlerini özenle çalıştırdı. Diğer taraftan da trafik müşavirliğine devam eden Kaykı, hem hemşerilerinin hem de esnaflarının güvenini her zaman en üst seviyede tuttu.

Ramazan Kaykı evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı