Samsun'da kaykay parkı yapılıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir süredir kendisinden "skate park (kaykay parkı)" yapılmasını isteyen kaykaycı gençlerin talebi üzerine inşaatı başlattı.Son yıllarda Türkiye'de de popüler bir eğlence sporu...

Genel 24.10.2015, 12:47
Samsun'da kaykay parkı yapılıyor
banner257
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir süredir kendisinden "skate park (kaykay parkı)" yapılmasını isteyen kaykaycı gençlerin talebi üzerine inşaatı başlattı.Son yıllarda Türkiye'de de popüler bir eğlence sporu haline gelen ve giderek gençler arasında yayılan skate sporuna gönül veren Samsunlu gençler, bir süre önce Yılmaz’ın yanına giderek alanları olmadığını anlatmıştı. Bir kaykay parkının hem kendilerini mutlu edeceğini hem de bu sporun yayılıp sevilmesine katkı vereceğini söylemişti.

Doğupark Amfitiyatro alanının bitişiğinde yapımına başlanan kaykay parkı, çok kısa bir süre sonra paten ve kaykay kullanmaktan zevk alan gençlerin vazgeçilmez mekanları arasında yer alacak. Beton döküm işi tamamlanan ve büyük bölümü beton kaplama yöntemiyle yapılan parkın inşaatı hızla devam ediyor. Park, 2 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?