Şefkat Elçileri Topluluğu, şehit adı yaşatılarak 4. kütüphanesini açtı!

Şefkat Elçileri Topluluğu Kurucu Başkanı Ahmet Bilgiç ve genç gönüllüler tarafından açılan 4. kütüphanesinde şehit Piyade Sözleşmeli Er Ali Özdemir'in adı yaşatıldı.

Genel 09.03.2021, 16:50 09.03.2021, 17:09
Şefkat Elçileri Topluluğu, şehit adı yaşatılarak 4. kütüphanesini açtı!
banner257

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde geçen yıl çığ düşmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ali Özdemir'in adı, Göksun'un Esenköy İlk ve Ortaokulunda kurulan kütüphaneye verildi.İl Emniyet Müdürlüğü desteğiyle Şefkat Elçileri Derneği tarafından yapılan kütüphanenin açılışı, geçen yıl 28 Aralık'ta şehit düşen Özdemir'in babası Bayram Özdemir ve annesi Kamer Özdemir'in de katılımıyla gerçekleştirildi.İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Semerci, açılış töreninde, okuldan gelen talep üzerine İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu'nun katkı ve girişimleriyle çalışma başlattıklarını söyledi.Çocukların yarınlarına ışık tutan bir projede yer almanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Semerci, "Kütüphaneye şehidimiz Ali Özdemir'in isminin verilmesi ve ilelebet yaşatılacak olması bizler için çok önemli. Bu hayırlı girişime vesile olan Sena öğretmeni tebrik ediyoruz. Şehit Ali Özdemir Kütüphanesinin de tüm öğrencilere hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Biz Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin her daim yanındayız." diye konuştu.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şeref Akpınar da başta İl Emniyet Müdürlüğü ve Şefkat Elçileri Derneği olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şefkat Elçileri Derneği Kurucu Başkanı Ahmet Bilgiç ise şunları kaydetti: 
Bugün bizler için çok anlamlı ve duygu yüklü bir gün. Çok anlamlı çünkü yolumuzu aydınlatan, karanlığı boğup bizi ışığa kavuşturan kitaplarımızın olduğu bir kütüphanenin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu kütüphanemiz Şehit Ali Özdemir’in adını taşıyor. Şehidimizin adını yaşatacak bir bilgi hazinesine kavuşuyoruz.  Gönüllülerimiz tarafından oluşturulan Şefkat Elçileri topluluğumuzun temel hedefinin şehitlerimize olan vefa ve saygı duygusunu kütüphaneler aracılığıyla yaşatmak ve isimlerini unutturmamak olduğunu belirtti. Kurucu Başkan Ahmet Bilgiç Şehitlerimizin adının geçtiği her yerde hüzün ve minnettarlık duygusu bir arada oluyor. Yani özetle şunu ifade etmek istiyorum. Bu toprakları ilelebet vatan olarak tutabilmemiz için gerekirse kanımızı akıtacağız, gerekirse de terimizi. Eğer çok çalışıp alın terimizle bu ülkeyi güçlü hale getirirsek kan akıtmaya gerek kalmaz. Güçlü olmanın yolu okumak ve kütüphanelerden yararlanmaktan geçer. Çok kitap okuyacağız, çok çalışacağız ve gençlerimiz sayesinde güçlü bir ülke olacağız. Ve son olarak bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Ayrıca bu süreçte hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen ve emeği geçen tüm güzel yürekli gönüllülerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. “dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (1)
maraşlı 1 ay önce
kütüphane yazsak daha iyi galiba
12°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33