Tataristan Sağlık Bakanı Vafin, Vali Altıparmak ile bir araya geldi

Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyet, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ile bir araya geldi.Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karahayıt Mahallesinde bulunan bir Termal Otel’de düzenlenen etkinliğe, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak,...

Tataristan Sağlık Bakanı Vafin, Vali Altıparmak ile bir araya geldi
Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyet, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ile bir araya geldi.
Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karahayıt Mahallesinde bulunan bir Termal Otel’de düzenlenen etkinliğe, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı ile Tataristan’dan gelen temsilciler katıldı.
Etkinlikte, öncelikle Denizli’nin termal sağlık alanındaki hizmetlerinden bahseden Vali Altıparmak, Karahayıt’ın bu bağlamda merkez olduğunu belirtti. Denizli’nin zengin yeraltı kaynaklarına sahip bir şehir olduğunu kaydeden Altıparmak, jeotermal enerjiyi en verimli şekilde kullanmak için Karahayıt bölgesinde kentsel dönüşüm projelerinin yapıldığını, önemli Kür Merkezlerinin bu bölgede bulunduğunu ifade etti. Termal tedavinin yanı sıra Denizli’nin çevre şehirlere sağlık alanında da hizmet verdiğini anlatan Vali Altıparmak, “Denizli, sanayisi ve turizmi ile Türkiye’de önemli bir kent. Sanayi ve turizmin yanında termal sağlık alanında da Kentimiz merkezi bir konuma sahip. Termal tedavinin yanı sıra, İlimizde Devlet Hastanesi ve diğer özel sağlık kuruluşları, komşu kentlerden gelen hastalarımıza da hizmet veriyor” dedi.
Son yıllarda sağlık alanında Türkiye’de önemli bir ivme kazanıldığını bu durumu takip ettiklerini belirten Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin, Türkiye’ye daha önce ziyaretlerinin olduğunu kaydetti. Bakan Vafin, “Böyle büyük değişimler ve ilerlemeler sadece siyasi irade ile olur. Tataristan’da bizde yöneticilerimizden bu şekilde bir destek görüyoruz. Bütün bunlar bir ülkenin halkının sağlığına ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. Kür Merkezi Projelerinizin başarılı bir şekilde uygulamaya konulmasını diliyorum” diye konuştu.
Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki temsilciler, Denizli’deki kamu ve özel sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulunacak ve yetkililerden bilgi alacaklar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER