Turkcell vergi şampiyonu oldu

Genel 27.02.2015, 11:45
Turkcell vergi şampiyonu oldu
banner257

İSTANBUL (AA) - Turkcell, ödediği yaklaşık 591 milyon TL vergiyle 2013 yılında özel sektörün en fazla Kurumlar Vergisi ödeyen kuruluşu oldu. 

Turkcell açıklamasına göre, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı 2013 yılında özel sektörün kurumlar vergisi rekortmeni ve Büyük Mükellefler Vergi Dairesi birincisi Turkcell’e teşekkür plaketi verdi.

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça’yı makamında ziyaret ederek elde edilen bu başarı için teşekkür etti.

Sarıgül, güçlü devlet olabilmek için ülke sevgisi, vatandaşlık anlayışı ve kurallara uymanın yanında, daha iyi bir geleceğin kaçınılmaz önkoşulu olan vergi bilincinin de yaygınlaşması gerektiğini belirtti.

Turkcell'in  pek çok alanda öncü olduğu gibi vergi konusunda da Türkiye'deki tüm kurumlara örnek olacak olan bir başarıya daha imza attığını ifade eden Sarıgül,  "Geçtiğimiz yıllarda da vergi rekortmenlikleri yaşamış olan Turkcell bir kez daha 2013 yılında da bu gururunu sürdürmüştür. İletişim ve teknoloji alanlarında ülkemize yaptığı katkıyı vergi alanındaki katkısıyla da perçinleyen Turkcell’i ve tüm çalışanlarını şahsınızda kutluyorum" dedi.

Akça ise sektörünün ve İstanbul’un yanı sıra özel sektör genelinde de vergi rekortmeni olmanın Turkcell açısından büyük bir gurur vesilesi olduğunu belirtti.

Türkiye'ye ve Türk insanına sadece altyapı ve teknolojiyle değil, ödedikleri vergilerle de hizmet sunmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Akça, "Türkiye ekonomisine kurulduğumuz günden bu yana ciddi kaynak sağlamaya devam ediyoruz. 20 yılda Hazine’ye vergi ve mali yükümlülük karşılığı olarak 60 milyar TL ödedik. 20 yılda 25 milyar TL’nin üzerinde yatırım yaptık.  Turkcell bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’ye katkısını artırarak sürdürecek. Türkiye’ye fayda sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Son 6 yıldır Türkiye’nin en çok vergi veren kurumları arasında ilk 10’da yer alan Turkcell, 2008 yılında da kurumlar vergisi şampiyonluğuna imza atmıştı.

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:22
Güneş 05:48
Öğle 12:37
İkindi 16:18
Akşam 19:16
Yatsı 20:37