Göksun’da Çanakkale Müzesi Açıldı

Kahramanmaraş'ın Göksun Belediyesi işbirliği ile ilçede gezici Çanakkale Müzesi açıldı. Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda sergilenen müzenin açılışını Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş ve öğrenciler yaptı.

GÖKSUN 16.10.2019, 20:51
Göksun’da Çanakkale Müzesi Açıldı
banner257

Göksun Belediyesi işbirliği ile ilçede gezici Çanakkale Müzesi açıldı. Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda sergilenen müzenin açılışını Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş ve öğrenciler yaptı.

Müzeyi gezerek sergilenen malzemelerle ilgili bilgiler alan Başkan Aydın, burada yaptığı açıklamada, “Bu müzede bir kez daha savaşta kullandığınız malzemenin ne olduğu değil, kafanızdaki düşüncenin ne olduğunun önemli olduğunu gördük. İnsanın imanının yaşamına tezahür etmesi neticesinde zafere ulaşmayı kafasına koyup hedefe ulaşmak için canını vermeyi göze almasını gördük. Açıkça söylemek istiyorum bunu yapabilecek tek millet Türk milletidir” dedi.

Barış Pınarı Harekatı’nın devam ettiği bu günlerde Çanakkale gezici müzesinin öğrencilerin ve vatandaşların ziyaretine açılmasının önemine işaret eden Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bu vatanı nasıl elde ettiğimizi ve Türkiye Cumhuriyeti devletini bugüne nasıl taşıdığımızı göstermek adına buradayız. Ecdadımızın vatanımız uğruna hiç gözünü kırpmadan canını feda ettiği Çanakkale’de kullandığı savaş malzemeleri burada sergileniyor. Bu müzede bir kez daha savaşta kullandığınız malzemenin ne olduğu değil, kafanızdaki düşüncenin ne olduğunun önemli olduğunu gördük. İnsanın imanının yaşamına tezahür etmesi neticesinde zafere ulaşmayı kafasına koyup hedefe ulaşmak için canını vermeyi göze almasını gördük. Açıkça söylemek istiyorum bunu yapabilecek tek millet Türk milletidir. Türk milletindeki bu azim ve kararlılığın kaynağı inanç ve imanından geliyor. Bizim milletimiz zafere koşa koşa gider, şehit olmaya koşa koşa gider. Bilir ki şehit olduğunda Peygamberimize (SAV) komşu olacak. Cennet kendine vaat edilmiştir ve kalanlara şefaat edecek. Gençlerimize, öğrencilerimize o azmi, o milli ve manevi duyguları teçhiz etmeyi kendimize görev bildiğimiz için bu gezici müzeyi buraya taşımaya gerek duyduk. Barış Pınarı Harekatı’nın devam ettiği günlerde Çanakkale gezici müzesinin ilçemizde bulunuyor olması iki kere daha önemli diye düşünüyorum. Bu müzenin buraya gelmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Hafta içinde gün boyu öğrencilerin ziyaretine açık olan Çanakkale Müzesi, hafta sonu ise vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Yorumlar (4)
drsn 2 yıl önce
göksun anadolu lisesi kız yurduna güvenlik görevlisi atamayan ilçe milli eğitim müdürü.yaptığın şovdan ibaret.
Uyumazoğlu 2 yıl önce
Tamam Çanakkale şehitlerimizi anmak hatırlatmak güzel şey amma bu şehre raylı sistemler tuneller köprülü kavşaklar gibi kalıcı eserler bırakmakta bir okadar önemli kalıcı eserler bekliyoruz sayın başkan lütfen vitrine oynamayın birazda halka hizmete odaklanın...
Uyumazoğlu 2 yıl önce
Sözüm Hayrettin başkana
maraşın yerlisi 2 yıl önce
Arkadaşlar bırakın artık bu işleri , geçmişle övünerek bir yerlere varamazsınız. ecdadın canını vererek kurtardığı bu topraklara ne kattınız. Elin adamı içimize robert koleji , fransiz lisesi vs isimlerle açtığı okullarla devşirme yöntemiyle adamlarını yetiştirip içimize sokuyor ve başımıza idareci olarak getiriyorlar.
Biz anadolu insanıda polis,asker,hemşire ve öğretmenlik yaptırılarak yıllarca uyutuluyoruz. Bu meslekleri küçümsemek için söylemiyorum ama neden bir atom , nükleer , uzay ve teknoloji mühendisi ve siyasette yönetici çıkmaz. Azcıkta bunlara kafa yoralım. Artık uyanın 100 yıldır milli manevi değerleri tahrip edilmiş bir millet olarak özümüze dönelim , Böyle giderse daha çok kurtuluş savaşları göreceğiz. Ama bu seferki kazma kürekle değil nükleer bombalarla olacak ,
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:12
Güneş 05:40
Öğle 12:36
İkindi 16:19
Akşam 19:21
Yatsı 20:44