29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kahramanmaraş'ta Coşkuyla kutlanıyor

Kahramanmaraş'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilk olarak Vali Vahdettin Özkan makamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Tank Albay Emin Mehmet Terzioğlu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümü dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

GÜNCEL 29.10.2019, 14:29
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kahramanmaraş'ta Coşkuyla kutlanıyor
banner257

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümü Kahramanmaraş'ta Coşkuyla Kutlanıyor

Kahramanmaraş'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilk olarak Vali Vahdettin Özkan makamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Tank Albay Emin Mehmet Terzioğlu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümü dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

Kutlamalar daha sonra Trabzon Caddesi'nde devam etti.

Tören alanına geçen Özkan ve Terzioğlu, vatandaşları ve tören birliklerini selamladı, Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Özkan, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet'in getirdiği yeniliklerle bilime, akılcılığa, özgür düşünceye bağlı modern Türkiye'nin mayasının oluşturulduğunu belirterek, "Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyet'imiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de küresel destekli terör örgütlerinin saldırıları karşısında sarsılmayacak. Bu karanlık güçlere karşı, Cumhuriyet'imizin kazandırdığı değer, inanç ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Öğrencilerin günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okumasının ardından, halk oyunları gösterisi sunuldu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Öğrencilerin ve tören birliklerinin geçişiyle program tamamlandı. 

Törene, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, bazı ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?