Acılı baba yürekleri dağladı

Eskişehir'de acı bir olay yaşandı...Yolun karşısına geçmeye çalışırken hayatını kaybeden liseli gencin babasının olay yerine feryatlar içinde koşarak gelmesi yürekleri dağladı.

Acılı baba yürekleri dağladı

Eskişehir-Bursa karayolu Çamlıca mahallesi mevkiinde Mehmet K. (33) idaresinde ki 26 VA 667 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan lise 1. sınıf öğrencisi Mert Can Doğan'a (15) çarptı.

Genç çocuk, çarpma sonucunda orta refüjde bulunan sulama kanalına ait bariyerlerin üzerine düştü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polis memurları öğrenciyi bulunduğu alandan çıkartarak müdahale etti. Ancak yapılan tüm çabalara rağmen 15 yaşındaki Mert Can Doğan kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ARACINDAN İNİP EVLADINA KOŞTU

Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan ve acı haberi alan baba Melih Doğan olay yerine metrelerce kala aracından inerek oğlunun cansız bedenine doğru ağıtlar yakarak koşmaya başladı. Cenazenin yanına gelen babayı polis ve vatandaşlar tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalıştı.

Torununun öldüğünü gören dede ise dakikalarca cenazenin başında gözyaşı dökerek gelmeyen cenaze aracına tepki gösterdi. Fenalaşan baba ve dede olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Hayatını kaybeden gencin öğretmenleri ise olay yerine gelerek baba ve dedeyi sakinleştirmeye çalıştı.

ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Olayı gören bir mahalle sakini ise aynı bölgede sık sık kazaların yaşandığına sitem ederek, yetkililerden önlem almasını istedi.

Olay sonrasında öğrencinin düştüğü alanda kaleminin kalması ise görenleri gözyaşına boğdu. Bugün okula gitmediği belirtilen Mert Can Doğan'ın, birlikte yolun karşısına geçmeye çalıştığı yanındaki arkadaşları da gözyaşı döktü.

Şehit Murat Tuzsuz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde öğrenim gören Mert Can Doğan'ın sınıf arkadaşları olayı öğrendikten sonra fenalık geçirdi. Okul idaresi gencin sınıf arkadaşlarına bir günlük izin verdi. Okul idarecileri daha sonra ailenin yanına Eskişehir Tıp Fakültesi Hastanesine gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER