Adan: Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etme peşindedir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etmenin peşindedir. Saray açıkça ‘Türkiye’nin yönetim sistemini fiilen değiştirdim’ demektedir. Anlaşılan odur...

Adan: Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etme peşindedir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etmenin peşindedir. Saray açıkça ‘Türkiye’nin yönetim sistemini fiilen değiştirdim’ demektedir. Anlaşılan odur...

18 Ağustos 2015 Salı 12:44
Adan: Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etme peşindedir
banner208
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etmenin peşindedir. Saray açıkça ‘Türkiye’nin yönetim sistemini fiilen değiştirdim’ demektedir. Anlaşılan odur ki; Saray ile Başbakan arasındaki görev bölüşümünde saray önden dağıtacak, Davutoğlu ve AKP Grubu arkadan toparlayacaktır.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonrasında ilkelerini ortaya koyan ve bu ilkelerden milim geri adım atmayan yegane partinin MHP olduğunu söyledi. Bu süreçte ilkesizliğin adresinin AK Parti olduğunu söyleyen Adan, şunları kaydetti: "AKP’nin hiçbir koalisyon ilkesi yoktur. Milletimiz de, biz de merak ediyoruz ve soruyoruz; AKP’nin koalisyon ilkeleri nelerdir? Sayın Başbakan çıksın ve açıklasın. AKP’nin koalisyon ilkeleri var mıdır, varsa bunlar nelerdir? 7 Haziran’dan bugüne suya tirit laflar dışında Sayın Başbakan AKP’nin hangi ilkesini, prensibini ortaya koymuştur? MHP ilkelerini ortaya koymuştur ve sonuna kadar da bunları savunmuştur. Bizim ilkelerimiz, her cümlesiyle bir bütündür ve sadece milletimizin çıkarlarını ve vicdanını temsil etmektedir. AKP nasıl bir vicdan ve sorumluluk çerçevesinde, hangi ilkeleri savunmuştur."

‘7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar geçen süreç, Saray güdümlü bir Başbakan’ın ve bir AKP Grubu’nun Türkiye’ye, milletimize ve demokrasimize olan maliyetini ortaya koyması bakımından manidar bir süreç olarak hatırlanacaktır’ diyen Adan, Saray 7 Haziran’da ortaya çıkan sonuçları hazmedememiştir. Zaten o yüzdendir ki; sadece kendi ikbali ve ihtirasları için Türkiye’yi dizayn etmenin derdine düşmüştür. Seçimlerden bugüne yaşanan sürece bakıldığında; AKP’nin yürüttüğü koalisyon görüşmelerinin bizzat Saray’ın yönlendirmesi, istekleri ve planları doğrultusunda yürütüldüğü görülecektir.” ifadelerini kullandı.

“BİZİM İLKELERİMİZDE HİÇBİR YANLIŞ YOK. YANLIŞ OLAN SARAY VE BAŞBAKAN’DIR”

‘Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu ilkelerin nesi yanlıştır' diye devam eden Adan, “İlkelerimizin neresinde yanlışlık, tutarsızlık vardır? ‘Türkiye’nin belli yerlerini bölücülere teslim eden sözde çözüm süreci tamamen rafa kalksın’ demenin neresi yanlış? ’17-25 Aralık yolsuzlukları soruşturulsun, araştırılsın’ demenin neresi yanlış? ‘Anayasamızın ilk dört maddesi tartışılmasın’ demenin neresi yanlış? Cumhurbaşkanının sadece işini yapmasını, Anayasayı zorlamaması gerektiğini savunmanın neresi yanlış? Bizim ilkelerimizde hiçbir yanlış yok. Yanlış olan Saray ve Başbakan’dır. Onların zihniyeti, rüyaları, hülyaları, hedefleri, planları ve ihtirasları yanlıştır.” ifadesinde bulundu.

“SARAY SADECE KENDİ İKBALİ İÇİN TÜRKİYE’Yİ DİZAYN ETMENİN PEŞİNDEDİR”

Adan, şöyle devam etti :”Saray sadece kendi ikbali için Türkiye’yi dizayn etmenin peşindedir. Saray açıkça ‘Türkiye’nin yönetim sistemini fiilen değiştirdim’ demektedir. Soruyoruz kendilerine, ‘bunu kime sordun da yaptın, yeni sistemin adını ne koydun, kafana göre takılıp Anayasa’yı yerle yeksan etme yetkisini nereden aldın.' Anlaşılan odur ki; Saray ile Başbakan arasındaki görev bölüşümünde saray önden dağıtacak, Davutoğlu ve AKP Grubu arkadan toparlayacaktır. AKP ve Sayın Başbakan bu süreçte sadece ve sadece Saray’ın hedeflerinin sözcülüğünü ve taşeronluğunu yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. İlkesizlik üzerine koalisyon kurulamaz. Milliyetçi Hareket Partisi, AKP’nin ilkesizliğine ortak olmamıştır. Sayın Başbakan’da ne yazık ki; tıpkı kendinden önceki gibi demokrasi tramvayından inmiş, saltanat kayığına binmiştir. Türkiye’yi Saray’ın ihtiraslarına teslim etmedik, etmeyeceğiz. Sarayın taşeronlarına kulak asmadık, asmayacağız. Adresi belli olan ve bizi de kendi çukurlarına çekmeye çalışanların telkinlerine değil, milletimizin vicdanına ve sesine uymaya devam edeceğiz.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225