Adil Öksüz'ün kuzeni Ali Emre Öksüz itirafçı oldu.

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinden olan FETÖ imamı Adil Öksüz'ün nasıl ve kimler tarafından kaçırıldığı tartışılmaya devam edilirken FETÖ’nün kriptolu haberleşme ağı ByLock kullandığı için gözaltına alınan örgütün firari sivil imamı Adil Öksüz’ün kuzeni Ali Emre Öksüz, itirafçı oldu.

Adil Öksüz'ün kuzeni Ali Emre Öksüz itirafçı oldu.

Ankara Emniyet Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adil Öksüz'ün kuzeni olan Ali Emre Öksüz'ü ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına aldı. Ekiplerin yaptığı teknik çalışmalar sonucu gözaltına alınan ve özel bir şirkette çalışan Ali Emre Öksüz'ün by Lock ile binlerce defa bağlantı yaptığı ortaya çıkmıştı.

Gözaltında bulunduğu sırada sorgusunda Emniyet kuvvetleri ile çok kritik bilgiler paylaşan Adil Öksüz'ün kuzeni, Ali emre Öksüz serbest bırakıldı. Öksüz'e yurt dışı yasağı şartı da getirildi.

FETÖ’nün yapılanması ve mahrem imamları ile ilgili kritik bilgiler bilgi veren Öksüz’ün, “ByLock’u telefonuma Berat Koşucu yükledi. Berat Koşucu çok samimi arkadaşım. ByLock üzerinden irtibat kuruyordum” dediği öğrenildi. Koşucu, 2010 KPSS sorularının FETÖ tarafından çalınmasının baş şüphelisiydi. Firari Koşucu’nun ABD’de olduğu kaydedildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122