Adres sorduğu kişiler tarafından kaçırıldı

Fatih'te adres sorduğu kişi tarafından kaçırılarak fidye istenen Fazıl A., Silivri'de düzenlenen nefes kesen operasyonla kurtarıldı.

Adres sorduğu kişiler tarafından kaçırıldı

Afganistan'dan Türkiye'ye 1 ay önce gelen Fazıl A., 3 Eylül günü Gebze'den  Zeytinburnu'nda oturan  halasının oğlu Veli A' ile  buluşmak için evden çıktı. Otobüsten inen Fazıl A.,  Aksaray'da çevrede bulunan bir kişiye gideceği adresi sordu. Fazıl A'ya kendisinin de Afganistanlı olduğunu ve gideceği adrese götüreceğini söyleyen kişi ile beraber otobüse binerek Silivri'deki bir eve gitti. Evde bulunan 3 kişi Fazıl A'yı darp edip ellerini bağlayarak bir odaya kapattılar. Akrabaları Fazıl A.'dan haber alamayınca durumu Veli A'ya bildirdi. Veli A. ise Fazıl A.'nın yanına gelmediğini söyleyerek durumu polis ekiplerine bildirdi.  Fazıl A.'nın üzerindeki yaklaşık bin lirasını gasp eden 3 kişi Fazıl A.'nın sosyal medya üzerinden annesine ulaşarak Fazıl A.'yı kaçırdıklarını ve 20 bin dolar fidye istediklerini söyledi. 


POLİS ARAÇ PLAKASINDAN ZANLILARI YAKALADI

Olayla ilgili çalışma başlatan  Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Rehine Kurtarma ve Müzakere Timi,  mesajın atıldığı sosyal medya hesabını incelemeye aldı. Fazıl A., çetenin odada olmadığı bir anda sosyal medyadan Silivri'de bulunduğunu söyleyince ekipler devreye girerek evin etrafında ne olduğunu sordu. Fazıl A., ise evin önüne bir araç olduğunu ve plakasını söyledi. Plakayı sorgulayan Rehine  Kurtarma ve Müzakere Timi aracın sahibine ulaştı. Aracın sahibinin çatı ustası olduğunu belirleyen ekipler, Silivri kavaklı mahallesinde çalıştığını öğrendiği araç sahibiyle buluştu. Aracın sahibinin Silivri'de ev sahibi olduğunu ve kiracılarının da Afganistan uyruklu 3 kişinin kaldığını belirleyen ekipler  eve operasyon düzenledi.  Yapılan operasyonda evde bulunan Afganistan uyruklu Şems R., Muhibullah A ve İdris A. gözaltına alınarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Buradaki işlemlerinin ardından 3 kişi adliyeye sevk edildi. 


OPERASYON ANI POLİS KAMERASINDA 

Öte yandan operasyon  anının görüntüleri ise basın mensuplarıyla paylaşıldı. Görüntülerde gözaltına alınan 3 kişinin kelepçelenerek yerde yatırıldığı görünüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224