Afrin Şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı icraya veren Avukat Emine Gün kimdir?

Avukat Emine Gün bir anda Türkiye'nin en çok merak ettiği isimlerden biri haline geldi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda 22 Ocak’ta şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı şehadetinden bir gün sonra ikinci kez icraya veren avukat, için Adalet Bakanlığı harekete geçti.

Afrin Şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı icraya veren Avukat Emine Gün kimdir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda 22 Ocak’ta şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, 2009 yılında Yozgat’ta karıştığı bir trafik kazası nedeniyle karşı tarafa borçlanmış, bu nedenle maaşına icra konulmuştu. Özalkan borcunu öderken şehadetinden hemen bir gün sonra hakkında ikinci bir icra davası daha açıldı.


Konunun basında yer almasının ardından ise davacı Serkan ve Züleyha Saçan çiftinin avukatı Emine Gün Yozgat Adliyesi önünde açıklamada bulundu. Gün yaptığı açıklamada icra yenilenmesinin davacı Saçan çiftinin talebi üzerine yapıldığını, kendisiyle ilgili bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Gün kendi alacağı olan 5 bin liralık avukat ücretini de şehit ailesinden almadığını ileri sürdü.

Adalet Bakanlı harekete geçti

Adalet Bakanlığı'nca, Musa Özalkan'ın, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden avukat hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kaynak: Yeni Şafak

YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz
yılmaz - 1 yıl Önce

avukatlık diploması iptal olmalı

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224