Afrin şehitleri için fidan dikildi

Kumrulular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin fidan dikimi ve hatıra ormanı oluşturma etkinliği Beykoz Riva'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. "Afrin Şehitleri ve Ordumuzun Muzafferiyeti İçin Bir Fidan Dik" projesi kapsamında 250 fidan toprakla buluşturuldu.

Afrin şehitleri için fidan dikildi

Kumrulular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin fidan dikimi ve hatıra ormanı oluşturma etkinliği Beykoz Riva'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. "Afrin Şehitleri ve Ordumuzun Muzafferiyeti İçin Bir Fidan Dik" projesi kapsamında 250 fidan toprakla buluşturuldu.

Beykoz Riva yolunda Meral-Celal Aras Spor Lisesi yanındaki Orman İşletme Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen arazide cumartesi günü gerçekleştirilen programda, Afrin'deki komando taburu ile canlı telefon bağlantısı gerçekleştirilerek anlamlı etkinlik ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Afrin'deki komando taburu komutanı yapılan etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Afrin'de görev yapan Mehmetçiklerin selamını iletti.

Telefon görüşmesi yapılan isimlerden biri de, Afrin'de yaralandıktan sonra tedavi için Türkiye'ye getirilen ancak tedavisi tamamlandıktan sonra kendi isteği ile tekrar Afrin'e dönen Ordu Çambaşılı Afrin Gazisi Uzman Çavuş Cengiz Efil oldu. Efil de fidan dikme etkinliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

Etkinlikle ilgili bir konuşma yapan Kumrulular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celal Zengince, "bu vatan uğruna al kanlar içinde toprağa düşen şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz için ne yapsak da dökülen kanlarının karşılığı olmayacağını" vurguladı. Zengince, şehitlerimiz için yapılan etkinliğe yoğun katılım gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti. Zengince, etkinlik için katkı sağlayan Kanlıca Orman İşletme Müdürü Hacı Ahmet Çiçek de teşekkürlerini iletti.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehit ve gaziler için toplu olarak yapılan duanın ardından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Dikilen fidanların yanına şehitlerin isimlerinin ve resimlerinin olduğu levhalar bırakıldı. 

Etkinliğin sonunda şehitlerin anısına anlamlı bir ikramda da bulunuldu. Etkinliğe katılan misafirlere, Çanakkale savaşında da askerlerin yemek listesinde bulunan, buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bir parça ekmekikram edildi.

ORDEF Başkanı Celalettin Dervişoğlu, ORDEF Kurucu Başkanı Sabri Çelebi, Meslekte Birlik eski Başkanı Mustafa Çaya, ÜNDEF Başkanı Avukat Koray Maral, Haber7 Yayın Koordinatörü Osman Ateşli, KUYİAD Başkanı Asım Zolan, Sarıyer Ordulular Derneği Başkanı Ali Yaman Akkuş ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Yüksel Mıhcı, Ordu SİAD Başkan Yardımcısı Arif Aydoğdu Korgan Belalan Dernek Başkanı Yakup Ses, Ordu Tv 52 İstanbul Bölge Sorumlu Müdürü Zeki Salman, Ordu Altaş Tv Yayın Yönetmeni Murat Doğan, Kumru Haber Gazatesi Sahibi Raif Çevirme, İETT Anadolu Yakası Garajlar Müdürü Nihat Kömerik, Kanlıca Orman İşletme Şefi Muhammed Ali Karakulak da şehitler anısına hatıra ormanı oluşturma etkinliğine katılan isimler arasındaydı.

Ailelerin ve çocukların da yoğun katılım sağladığı etkinlikte, Zeynep Nafia Zengince İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını, Asya Alır ise Arif Nihat Asya'nın Bayrak Şiiri'ni okuyarak programa renk kattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224