AK Partili gencin Başbakan'a Mektubu

Bu kez Başbakan'a seslenen oyunu AK Parti'ye vermiş bir genç. Bülent Peker isimli Karadenizli genç öyle bir mektup yazmış ki sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

AK Partili gencin Başbakan'a Mektubu

Bu kez Başbakan'a seslenen oyunu AK Parti'ye vermiş bir genç. Bülent Peker isimli Karadenizli genç öyle bir mektup yazmış ki sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

04 Haziran 2013 Salı 13:53
AK Partili gencin Başbakan'a Mektubu
Günlerdir süren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili bir çok sanatçıdan Başbakan'a mektup gitmişti. Ancak hiç biri bu mektup kadar büyük ilgi görmedi. 

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran mektup AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen Bülent Peker isimli 33 yaşındaki bir gençten. Karadenizli ve aslen de "Gürcü" olan genç, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset okumuş.

"Ak Parti'li Direnişçiden Başbakana Mektup"başlıklı yazısında 'provakatör' yaftası yememek için kendisinden açıklıkla söz etmiş. Ardından da şunları yazmış;

"Sayın Başbakanım,"

Bilmenizi isterim ki; iktidara geldiğiniz ilk günden bu yana bir seçmen ve destekçiniz olarak partinizin yanında yer aldım. Oy kullandığım bütün seçimlerde Ak Parti'ye oy verdim. Ak Parti'ye ait yerel yönetimlerin ulusal ve uluslararası ölçekteki projelerine danışmanlık yaptım. Toplantılarınıza katıldım. Size ve birlikte yola çıktığınız insanlara yapılan tüm haksızlıkların karşısında durdum.

BALKON KONUŞMASINI GÖZLERİM DOLU İZLEDİM

Siz, 28 Şubat, askeri vesayet, baş örtüsü, özgürlükler, Mavi Marmara, Ergenekon, Anayasa ve en nihayetinde çözüm süreci gibi onlarca konuyu savunurken aklım ve ilmim yettiğince sizi savundum ve destekledim. O meşhur balkon konuşmanızı gözlerim dolu ve mağrur bir şekilde dinledim. Defalarca etrafıma dinlettim.

Sahip olduğum bütün imkânlara rağmen bir kez olsun hak yemedim, haram yemedim ve kendi gücümce yedirmedim. Tüm bunlara rağmen etrafım ve çevreme göre; kimi zaman “yavşak” oldum, “yandaş” oldum, “düzenin adamı” oldum ama bir gün olsun “doğru bildiğimden şaşmadım”.

Biz kimdik, ne olduk?

Biz, hayatımızın baharında yerleşik düzenle mücadele etmeyi, yapılan tüm haksızlıklara ve taşkınlıklara rağmen sabırla direnmeyi, her ırktan, görüşten, milliyetten insanı dinlemeyi öğrendik.“Kefeni giyip çıktım” dediğiniz yolda gencecik bedenlerimizi, akıllarımızı ve ruhlarımızı size emanet ettik. Hiçbir zaman “sandıkta bir oy” değildik. Eğitimi, tahsili, ahlakı, kültürü, vicdanı ve tüm insani birikimi ile olsa olsa bu memleketin geleceği bizler idik. Öyle gördük, öyle bildik, öyle inandık”¦ Şimdi ne oldu da bir avuç provakatör, darbeci, çapulcu olduk?

İşte bu bizim hikâyemiz”¦

Anlatacaklarımın bundan sonraki kısmına derdimi daha iyi ifade edebilmek için resimlerle devam edeceğim Sayın Başbakanım. Gerçi siz benden daha iyi biliyorsunuzdur ama olur ya atladığınız bir şeyler vardır diyerek bu resimleri seçerken kronolojik bir sıralama yapmaya özen göstereceğim”¦

Önce “biz” değildik”¦ Onlar vardı”¦

Bir hafta önce başladı her şey. Önce birkaç görüntü ilişti gözüme televizyonlarda. Yukarıda Allah var, “hiç önemsemedim”. “Tevekkeli zeki insanlar ama bunların da hayatı muhalefet be” dedim ve geçtim”¦

Ya kardeşim olsaydı”¦

Derken bir gün ansızın bu görüntüler düşmeye başladı sosyal medyadaki hesabıma”¦ Gerçi siz Twitter başa bela dediniz ama biz Sizi, Cumhurbaşkanımızı, Suat abimizi ve hatta Melih Gökçek'i bile hep oralardan takip ettik bugüne kadar”¦

Bir gece yarısı ansızın Gezi Parkı'na giren kolluk kuvvetlerimizin nefretine ve şiddetine tanık olduk ekranlarda. Ortalığı nasıl dağıttıklarını, çadırları nasıl yaktıklarını, bilmem kaç bar basınçla insanların kafasına nasıl su sıktıklarını izledik. Üzüldük”¦

Ben bunlara bakarken, memlekette olan eli öpülesi anam aradı telefondan. İstanbul'a gittiğimi biliyordu. Dikkatli olmamı salık verdi her zaman ki. Dua edip kapattı. Bir resimlere baktım, bir de kendime”¦ Düşündüm”¦ Dedim, ya bu kızcağız benim kardeşim olsaydı..?

Ve bir kardeşimiz daha ilişti gözüme”¦ Memlekette adam kalmamış gibi sanki, dikilip tek başına bir TOMA'nın karşısında göğsünü siper eden”¦

Ve o büyük vatanperverin dizeleri yankılandı beynimin içinde”¦

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim “iman dolu göğsüm” gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
”˜Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Büyüklerimden öğrenmiştim. Parayla “imanın” kimde olduğu bilinmez diye. Sizce de öyle değil mi Sayın Başbakanım?

(Bilmenizi isterim ki; ben bundan sonra katıldım bu direnişe”¦)

(...) Basit bir eylem bir direnişe nasıl dönüşür?

Hani hep diyorlar ya bunların derdi üç beş ağaç değil diye”¦ Doğrudur, ne yalan söyleyeyim. Karadeniz'in yeşilliklerinde büyümüş, yeşile doymuş bir evlat olarak doğa için canımız feda ama soruyorum size “insan” olmadıktan sonra, doğa neye yarar?

BİZ FİKRİ GENÇ APOLİTİK GENÇLERİZ

Biz; bu ülkenin düşünen, okuyan, üreten sağduyulu evlatlarıyız. Ülkemiz ve milletimiz kadar özgürlüğüne düşkün, hakkını aramasını bilen, aslında apolitik yetişmiş ama yeri geldiğinde politikanın alasını yapabilen fikri genç, kimliği genç beyinleriyiz.

Biz; Ak Parti, CHP, MHP, BDP, TKP, İP değiliz.Biz apolitik yetişmiş bir neslin yine apolitik kitleleriyiz. Biz bindirilmiş kıtalar da değiliz üstelik. Örgüt değiliz, örgütlü de değiliz. Şiddet ve provokasyon taraftarı şerefsizlerden hiç değiliz. İlla bir provokatör görmek istiyorsanız lütfen önce kendi çevrenizden başlayınız.

Bizlerin arkasına geçmiş provokatif tipler olamaz mı? Elbette olabilir. Ama siz de iyi bilirsiniz ki; bir devlet kendi halkının arkasını kollamadığı zaman o halkın arkasına geçen çok olur. Gençliğimiz sizi yanıltmasın, biz tarihi dogmalarla değil, internet aleminde milyon tane farklı kaynaktan okuyarak öğrendik.

Biz; elimizde telefonlar, kucağımızda laptoplarla “pasif ve barışçıl direnişi” ve “orantısız zeka kullanımını” benimsemiş, “teknolojik devrimi”yaşamış yeni jenerasyonuz.

Biz; yeri geldiğinde kendiyle dalga geçen, en sıkıntılı zamanlarda bile gülümsemesini bilen , gündüz ekmek parası peşinde ama iş çıkışı davasını gütmeye gidenleriz. Şiddet anlamında değil ama duygusal dünya olarak bizler dengesiz tipleriz vesselam. Duygularımız patlamaya görsün yeter ki”¦

Kısacası biz; ülkemizin bize, yaratıcılığımıza ve üretkenliğimize ihtiyacı olduğunun farkındayız. Zaten bu yüzden buradayız.

Sayın Başbakanım,

Biz sizinle geçmişle hesaplaşmaya, alışılagelmiş tüm doktrinleri yıkmaya, halkına, milletine, doğasına ve özgürlüğüne saygı duyan, dünya devi bir Türkiye yaratmaya da varız, insanca yaşayabilmek için gerekirse kavga etmeye de”¦ Bu bizim değil, aslında sizin tercihiniz”¦

Biz sadece demokratik hakkımızı kullanıyor ve iletişim kurmak istiyoruz. Dinlenmek, anlaşılmak ve saygı duyulmak istiyoruz. Derdimiz, meselemiz sizin istifanız değil. Haa ben bu ülke için faydalıyım, ille de ben olacağım diyorsanız o zaman biz de “balkon konuşmasındaki Recep Tayyip Erdoğan”ı istiyoruz, bugün bize sunulanı değil.

Bir sürü danışmanınız varken, ne yapmanız gerektiği konusunda bizden size tavsiye vermek düşmez Sayın Başbakanım. Ama illa somut bir şey söylememizi isterseniz, size yine sizin kullandığınız bir cümleyle cevap verelim.

“Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı”¦”
Bilmem anlatabildim mi?

Saygılarımla,
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı / Gezi Parkı Direnişçisi

BU MEKTUBU YAZAN BÜLENT PEKER KİM? 

Günün en çok paylaşılan mektubuna imza atan Bülent Peker, kendisini şöyle anlatıyor;

"Mektubumdaki başlığın mahiyetine bakarak olur da hakkımda “provakatör” yaftası yapıştırmayasınız diye derdimi anlatmadan önce kendimden bahsetmek zorundayım ne yazık ki”¦

33 yaşında, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset tahsili yapmış, iki yabancı dil bilen, teknoloji dahil dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip eden, hayatının 3'te 1'ini 30'a yakın ülkeyi gezerek ve yaşayarak geçirmiş, aslen Karadeniz'li ve Gürcü kökenli ama aslanlar gibi bir Türk evladıyım”¦

Beş vakit namazında ve niyazında olan annem ve babam dâhil ailemin hiçbir ferdi bugüne kadar hiçbir yasa dışı oluşum, toplantı, gösteri vb eylemler içerisinde yer almamış, var gücüyle vatanı ve milleti için çalışmış - yani özetle ötekileştirebileceğiniz hiçbir sosyolojik, ekonomik ve siyasal bir gruba ait olmayan - standart bir Türk aile yapısına mensubum.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SESSİZ BEKLEYİŞ 2013-06-05 08:48:13

SENİ KUTLUYORUM.SİYASAL MEZUNUSUN. DÜNYANIN TÜMÜNÜ GEZMİŞSİN. İYİ AİLENİN İYİ ÇOCUĞUSUN.

AMA... TÜRKİYENİN SİYASETİNİ OKUYAMAMIŞSIN
TÜRKİYEYİ HİÇ TANIYAMAMIŞSIN
BİRDE BU İŞLERE AİLENİ KARIŞTIRMAYACAĞINI ANLAYAMAMIŞSIN.

BUDA SENİN DE BİR MAŞADAN ÖTE BİR ŞEY OLMADIĞINI VE SATILMIŞLIĞINI GÖSTERİYOR.

YAZIKKKKKKKKKKKKKK

Avatar
misafir 2013-06-04 21:36:38

can havliyle ayakkabı derdindemi o adam ve koyun sürüsü olarak bi asalak olarak yasamaya devam ediceksiniz siz ya bu kadar kendi düşüncesi bile olmayan insanlar görmedim yazık size

Avatar
Fatih yavuz 2013-06-04 21:14:51

Bu mektubu yazmış bu kadar tahsil yapmış ama bana göre boş devlete ve vatandaşa bu kadar zarar veren verenlerin neresi haklı marjinal güçlere destek başka bir şey değil hoşuna çok gitti ise taksime gitsin üç beş kaldırım taşida kendisi söksün

Avatar
misafir 2013-06-04 20:56:13

Dünyadaki tüm gelişmeleritakip ediyormuş(!) da, ailecek namaz kılıyorlarmış da falan fiştan. Zırvalamış Kısacası. Bu ülkeyi sen ve senin gibi lümpenler kurtaracaksa vay halimize. Beyefendiler Türkiye istanbul ve Ankara sokaklarından ibaret değildir...BİLESİNİZ.

Avatar
yeterli 2013-06-04 18:51:27

adam sandık eşşeği ağzımıza değdi ayağı laf olsun diye mektup yazmış orada herkesi tek tek vurmadıklarına şükretsinler :)))))

Avatar
zülküf tufan 2013-06-04 17:38:05

anlamsız boş bir mektup hikaye, efendim akp tiye hizmet etrmişsin ozaman güzel bir iş yapmışsın şimdi neden boş işler peşindesin koşuyosun demekki yanalanmış senin ak partiye verdiğin gönül

Avatar
misafir 2013-06-04 17:12:25

Sen ve senin gibi, işi gücü sosyal medya olan, dengesiz tiplerin bu ülkeye verebileceği bir şey yoktur. Yazdıkların da üniversite okummuş, kültürel derinliği olan bir adamın yazılarına benzemiyor. Siz ve sizin gibileri, her türlü manipülatifve provakatif kışkırtmalara açık tiplersiniz. Sizlere meydan verilmemelidir.

Avatar
edem 2013-06-04 14:42:03

ede adamlar masada iyi yazı düşmüşler.aklınca yutturacaklar neyin hakkını savunuyorsun anan namaz kılıyor ya sen baban camide kaç bira içti o zaman aykkabıyla camiye girilirmi çapulcu olmuş da bundan sonra ak partiye oy vermişte ben bu zamana kadar vermedim inanın bundan sonra ak partiye oy verecegim yemin olsun....

Avatar
sevsinler 2013-06-04 14:32:50

sevsinler!

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126