banner240

Ak Partili vekille tartışıp açığa alınan polise sosyal medyadan destek! polisiminyanındayım

18 Temmuz’da aracını durduran trafik polisine hakaret ettiği iddia edilen Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, olay görüntüsü ortaya çıktı. AKP'li Yılmaz'ın görevini yapan polis memuruna "Ekibine tükürürüm" dediği, ismini istediği polis memuruna "Şerefsiz, pislik" gibi hakaretler savurduğu görülüyor. Polis memuru bu olaydan sonra açığa alınmış, vekil Zeynep Gül Yılmaz ise olayı yalanlamıştı. Konuyla ilgili valilikten de açıklama geldi.

GÜNCEL 22.08.2021, 23:38
Ak Partili vekille tartışıp açığa alınan polise sosyal medyadan destek! polisiminyanındayım
banner257
banner226

Geçtiğimiz 18 Temmuz'da Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını Çeşmeli otoban çıkışında durduran polis memurlarının açığa alındığını daha önce kamuoyuyla paylaşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bu kez olayın görüntüsünü ortaya koydu.

Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli'de bir polis uygulamasında Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti. O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu Ak Parti Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP'nin gerçek yüzünü göreceksiniz” diye konuştu.

“BU GÖRÜNTÜLERDEN UTANMAYACAK MISINIZ?”

Ortaya çıkan görüntülerin utanılacak boyutta olduğunu ifade eden CHP'li Başarır, şunları söyledi:

*Üzülerek söylüyorum, AKP'li bir milletvekili Türk Polisi'ne ‘şerefsiz' kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor' diyerek aşağılıyor. Mersinin Erdemli ilçesi için ‘her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum' diyor.

*Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz.

*Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk Polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için ne yapacaksınız? Benim ülkemde her gün ağır çalışma koşulları nedeniyle polisler intihar ediyor, ama milletvekiliniz bu onurlu mesleği yapanlara şerefsiz diyebiliyor.

*Hepimiz biliyoruz ki AKP iktidarı bu ülkeyi algıyla yönetiyor. Yalanlarıyla, iftiralarıyla yönetiyor. Asıl gerçek bu videoda. Siz kendi milletvekillerinizi kendi yandaşlarınızı her ne söylerlerse söylesinler korursunuz ama bizlere söylemediğimiz, yapmadığımız halde iftira atarsınız. Bakalım, görevini yapmakta olan polisimize şerefsiz diyen milletvekilinizi partide tutacak mısınız?

İŞTE OLAY DİALOG: HAKARETLER SAVURDU

Görevli trafik polisi ile aracını durdurduğu AKP'li Zeynep Gül Yılmaz arasında geçen olay diyalog şöyle:

Zeynep Gül Yılmaz: Beni niye durdurdunuz?

Polis: Aracınız milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

Zeynep Gül Yılmaz: Bu benim sorunum mu? Yok, ama milletvekili aracı olarak geçiyor. Lütfen pencereden çekilin pencereden çemkirme içeriye tükürük giriyor. Senin adın ne? Kim benim arabamı ihbar ediyor?

Polis: Ekipler…

Zeynep Gül Yılmaz: Ekibine tükürürüm. Böyle terbiyesizlik mi olur.

Polis: Milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

Zeynep Gül Yılmaz: Ne zaman Erdemli'ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum. Bu benim sorunum mu terbiyesize bak. Bana adını verir misin.

Polis: Hanımefendi bir saniye lütfen bilgi vereceğim.

Zeynep Gül Yılmaz: Şerefsize bak

Polis: Lütfen küfür etmeyin, hakaret etmeyin lütfen.

Aracın sürücüsü olan kişi de daha sonra araçtan inerek polis memurunun ismini almaya çalıştı.

“BAĞIRTA BAĞIRTA ALDIK, KANIRTA KANIRTA DA ALACAĞIZ” DEMİŞTİ

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın, Nisan ayında TBMM Genel Kurulu ‘Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması’ teklifinin görüşmeleri sırasında kullandığı ifadeler de tepki görmüştü.

AKP’li vekillerin sahada olmadığına yönelik eleştirilere cevap veren Yılmaz “Siz merkez ilçelerde bile yoksunuz. Geçen hafta Kiremithane Mahallesi cumartesi pazarını ziyaret ettim. Size oy veren seçmen diyor ki, “Oy verdik, bir daha göremedik” Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi’ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık” ifadelerini kullanmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise bu sözlere tepki göstererek, “Bir milletvekilinin, bir kadın siyasetçinin bu cümleyi kullanmasından fevkalade üzgün ve rahatsızım. Mersin Büyükşehir Belediyesini biz aldık, rıza üreterek aldık” yanıtını vermişti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır.

*Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir.

*O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

Yorumlar (23)
Adanalı 1 ay önce
Yaptırmayın kimseye işini yaptırmayın herkese korku herkese endişe salın ki ne adalet kalsın ne güven ne de liyakat!
Ramazan 1 ay önce
akp'ye iyi bir vatandaş olarak görevimi yapıp,hiç oy vermedim ,huzurlu ve mutluyum, oy verenler ve bundan sonra hala verecek olanlar düşünsün
Türk Polisi 1 ay önce
Sen kimsin ya ? Vekil olunca ne oluyor ki?? Milletin vekili olarak millete örnek mi oldunuz faydalı mı oldunuz
Ramazan 1 ay önce
Yüce Türk vatanında , görevini icra eden Türk polisine hiç kimse çıtını çıkaramaz.Helal olsun polisimizin sabrına.
Maraşlı 1 ay önce
Gerçekten çok yazık,korkudan mıdır nedir kimse yorum yazmamış
Tuğba 1 ay önce
İste bu Akkibir ,bu şahıs vekil olmuş amma kendini tanrıça saniy
Psikolog 1 ay önce
Bu olay da muhtemelen vekilin sıkıntı olabilecek bir durumu vardı. Bu kadar agresiflik suç bastır psikolojisi.
Maraş'ın yerlisi 1 ay önce
Yazıklar olsun size, daha bu iyi günlerimiz firavun devri başladı.
ADİL 1 ay önce
Bu sözler bir vekile yakışmaz daha ılımlı ve yardımcı olması gerekir memura
Tövbe tövbe 1 ay önce
Marasta yakın tarihte aynı buna benzer bursey oldu. Mülki erkan polisleri açığa aldı. Ardından olayda görüntüler olunca aynı mülki erkan açığa alınan polislerimizden özür diledi. Bu bayağı şehirde konuşuldu. Oradaki kişide aynı sekde agresiflesmisti. Suç bastır psikolojisi. Ama ayıptır günahtır polislerimizi küçük göremezsin terbiyesi yerinde temiz tükürüklü
Asil 1 ay önce
Sen kimsin . Vekil. Asil biziz. Bu millet gün gelir senin de Asil yapar unutma
memoş 1 ay önce
Asıl sorun; böyle vasıfsız, gereksiz, lüzumsuz kişileri torpille parayla vekil yaparsanız olacağı bu. Bunlardan hizmet bekleyen gerçi vatandaşımız var mı? Sayları yetmiyormuş gibi sen 550 den 600 çıkar. Yazık bugün bir milletvekilin devlete aayaalık maliyeti ne kadar bilen var mı? Zarar zarar zarar.....
ENE 1 ay önce
Böyle vasıfsız sonradan görme kişileri vekil yaparsan kendisini dev aynasında görürler. Böylesi tiplerden memleket yararına birşey beklemek cahillik olur? Böyle lüzumsuz kişilerin güzel ülkemden temizlenmesi dileğiyle........
hasan 1 ay önce
O Polisin sabrına hayran kaldım.Diyecek başka birşey yok.Sabrın bittiği yer bu olmalı.
HAKAN 1 ay önce
NE GÜNLERE KALDIK BİZİ TEMSİL EDENLER BİZE HAKARETTEN GERİ KALMIYORLAR AMA İŞ VATAN MİLLET SAKARAYAYA GELİNCE MANGALDA KÜL BIRAKMAZLAR KAMERA ARKASINDANDA YAPTIKLARI BU SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VARDA....
MALİYECİ 1 ay önce
Yazık, gerçekten yazık! Senin adın ne diyor polisimize. İşte bu yüzden parti bitiyor, herkese bu kadar tepeden bakmayın.
Son Kral 1 ay önce
vah vah güzel memleketim ne hale geldin!
Mersinli 1 ay önce
Böyle cılız kumpaslar halka artık işlemiyor.
İsimsiz 1 ay önce
Vekilin tavrı terbiyesizlik. Aklıma vali hikayesi geldi. Ama Mersin Valiliğinin vekili haklı çıkarma açıklaması takdir edilesi. Vekil olman sana hiç bir ayrıcalık veya üstünlük sağlamaz. Toplum olarak bu devlet büyüğü tabirinin yanlış olduğunu öğrenmemiz gerekir. Benim seçtiğim benden nasıl üstün olur?
ali solmaz 1 ay önce
cehape zihniyeti
Sabri ozdas 1 ay önce
Bu olaya kumpas diyenler, açığa alınan polislerin çocuklarının ahı üzerinize olsun
Zeki 1 ay önce
Akp vekil yöneticilerin çoğu böyle dokunulmaz sanıyolar kendilerini
VEKİL DEĞİL MİLLETİN ASLINDAN 1 ay önce
Nerdeeee o eski oturaklı hoş görülü vekiller.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54