Akdeniz'deki deprem Kahramanmaraşlıları sokağa döktü

Mersin Körfezi'nde 5 büyüklüdünde deprem oldu. Deprem sonrası büyük panik yaşandı. Kahramanmaraş'ta da güçlü şekilde hissedilen deprem sonrası vatandaşlar gece yarısı evlerinden dışarı çıktı.

Akdeniz'deki deprem Kahramanmaraşlıları sokağa döktü

Denizin 18.1 kilometre altında meydana gelen deprem Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'ten de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olmazken, panik ve korku yaşandı.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nin verilerine göre, saat 01.00'de merkez üssü Akdeniz olan 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Denizin 18.1 kilometre altında meydana gelen deprem Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'ten de hissedildi. Gün boyu da değişik zamanlarda yine Akdeniz bölgesinde 10'u aşkın aletsel büyüklüğü 2.8'i bulan artçı depremler meydana geldi.

Depremde can ve mal kaybı olmazken, panik ve korku yaşandı. Özellikle depremin şiddetli hissedildiği KAHRAMANMARAŞ, Mersin ve Adana'da vatandaşlar sokağa döküldü. Uzun süre sokakta bekleyen vatandaşlar geç saatlerde evlerine girdi.
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
enes
enes - 4 yıl Önce

maraş yıkılsa ne olur bizim insanımız akıllanmaz. üç kuruşluk menfaat için babasını satacak adamlarla dolu bi kent. hayatında kafasını şehirden dışarı çıkarmamış adamlar, kahvehane köşlerinde ülke kurtarır. bu sadece maraşa özgü değil ama bi maraşlı olarak utanıyorum. bu kadar sığ düşünen, sorgulamayan, tahkiki değil de taklidi imanla hareket eden başka bi şehir daha bulamazsın. yazıklar olsun. Allah ıslah etsin dicem ama inş büyük bi imtihanla sınamaz, gerçi onun imtihan olduğunu bilip ders alacak kafa da yok.

Neyin Kafası
Neyin Kafası @enes - 4 yıl Önce

Enes varlığın israf ...Bur da bu haber başlığı altında senin yorumunu gören de inan senin varlığından ve Kahramanmaraş 'lı olarak aynı havayı soluduğundan Utanmışlardır.Memnun değilsen gidersin bu kadar basit ... bu arada ( Maraş değil KAHRAMANMARAŞ ) memleketinin ismini daha doğru düzgün telaffuz edemeyen biri yaşamasın zaten ..gitsin

MUSTAFA
MUSTAFA @enes - 4 yıl Önce

İNSAN NASILSA BAŞKALARIDA AYNI GÖRÜR GENELLEME YAPARAK BÜYÜK VEBAL ALDIN SENİN DE BU KADAR KAFAN YOK İŞTE...

EFE
EFE @enes - 4 yıl Önce

ENES denen dangalak yaptığın yorumla depremin ne alakası var aptal.

ceo
ceo - 4 yıl Önce

kahramanmaraştakiler hissetmedi ki sokaklara dökülsünler. herkes mışıl mışıl uyuyordu.............

46
46 - 4 yıl Önce

kendi yaşadığı ve ekmeğini-suyunu içtiği yere ve insanlarına olmadık laf edenleri kınıyorum.memnun değilsen gidersin begendiğin yerde yaşarsın...

fatih
fatih @46 - 4 yıl Önce

enes öbür tarafta işin zor bir koca bi memleket helalleşeceksin :D vay anam vay

ökkeş46
ökkeş46 - 4 yıl Önce

saat kaçta olmuşta ben panik yaşamadım. hatta depremden şimdi haberim oldu.)

ENES SMD
ENES SMD - 4 yıl Önce

HAKLSIN

DEPREM NERDE
DEPREM NERDE - 4 yıl Önce

Deprem Enesin beyninde olmuş , sağlıklı düşünemiyor çocukcağız tüh tüh!


SIRADAKİ HABER

banner122