Akdeniz'deki deprem Kahramanmaraşlıları sokağa döktü

Mersin Körfezi'nde 5 büyüklüdünde deprem oldu. Deprem sonrası büyük panik yaşandı. Kahramanmaraş'ta da güçlü şekilde hissedilen deprem sonrası vatandaşlar gece yarısı evlerinden dışarı çıktı.

GÜNCEL 30.07.2015, 08:43 30.07.2015, 08:45
Akdeniz'deki deprem Kahramanmaraşlıları sokağa döktü
banner257

Denizin 18.1 kilometre altında meydana gelen deprem Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'ten de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olmazken, panik ve korku yaşandı.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nin verilerine göre, saat 01.00'de merkez üssü Akdeniz olan 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Denizin 18.1 kilometre altında meydana gelen deprem Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'ten de hissedildi. Gün boyu da değişik zamanlarda yine Akdeniz bölgesinde 10'u aşkın aletsel büyüklüğü 2.8'i bulan artçı depremler meydana geldi.

Depremde can ve mal kaybı olmazken, panik ve korku yaşandı. Özellikle depremin şiddetli hissedildiği KAHRAMANMARAŞ, Mersin ve Adana'da vatandaşlar sokağa döküldü. Uzun süre sokakta bekleyen vatandaşlar geç saatlerde evlerine girdi.
Yorumlar (10)
enes 5 yıl önce
maraş yıkılsa ne olur bizim insanımız akıllanmaz. üç kuruşluk menfaat için babasını satacak adamlarla dolu bi kent. hayatında kafasını şehirden dışarı çıkarmamış adamlar, kahvehane köşlerinde ülke kurtarır. bu sadece maraşa özgü değil ama bi maraşlı olarak utanıyorum. bu kadar sığ düşünen, sorgulamayan, tahkiki değil de taklidi imanla hareket eden başka bi şehir daha bulamazsın. yazıklar olsun. Allah ıslah etsin dicem ama inş büyük bi imtihanla sınamaz, gerçi onun imtihan olduğunu bilip ders alacak kafa da yok.
Neyin Kafası 5 yıl önce
Enes varlığın israf ...Bur da bu haber başlığı altında senin yorumunu gören de inan senin varlığından ve Kahramanmaraş 'lı olarak aynı havayı soluduğundan Utanmışlardır.Memnun değilsen gidersin bu kadar basit ... bu arada ( Maraş değil KAHRAMANMARAŞ ) memleketinin ismini daha doğru düzgün telaffuz edemeyen biri yaşamasın zaten ..gitsin
MUSTAFA 5 yıl önce
İNSAN NASILSA BAŞKALARIDA AYNI GÖRÜR GENELLEME YAPARAK BÜYÜK VEBAL ALDIN SENİN DE BU KADAR KAFAN YOK İŞTE...
EFE 5 yıl önce
ENES denen dangalak yaptığın yorumla depremin ne alakası var aptal.
ceo 5 yıl önce
kahramanmaraştakiler hissetmedi ki sokaklara dökülsünler. herkes mışıl mışıl uyuyordu.............
46 5 yıl önce
kendi yaşadığı ve ekmeğini-suyunu içtiği yere ve insanlarına olmadık laf edenleri kınıyorum.memnun değilsen gidersin begendiğin yerde yaşarsın...
fatih 5 yıl önce
enes öbür tarafta işin zor bir koca bi memleket helalleşeceksin :D vay anam vay
ökkeş46 5 yıl önce
saat kaçta olmuşta ben panik yaşamadım. hatta depremden şimdi haberim oldu.)
ENES SMD 5 yıl önce
HAKLSIN
DEPREM NERDE 5 yıl önce
Deprem Enesin beyninde olmuş , sağlıklı düşünemiyor çocukcağız tüh tüh!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?