banner230

Ali Öztunç: Kahramanmaraş'ta Ak Parti İlçe başkanı istedi, 400 işçi işten çıkarıldı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Göksun orman fidanlığının, il orman müdürlüğü kararıyla on mahalleyi kapsayan Cumhuriyet ve Çağlayan kooperatiflerinin elinden alınmasına sert tepki gösterdi. Öztunç, işten çıkartılan 400 işçi ve aileleri ile birlikte 2 bin kişinin mağdur edilmesini Ankara’da TBMM gündemine kadar getirdi.

GÜNCEL 19.02.2021, 13:08
Ali Öztunç: Kahramanmaraş'ta Ak Parti İlçe başkanı istedi, 400 işçi işten çıkarıldı
banner257

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Göksun orman fidanlığının, il orman müdürlüğü kararıyla on mahalleyi kapsayan Cumhuriyet ve Çağlayan kooperatiflerinin elinden alınmasına sert tepki gösterdi. Öztunç, işten çıkartılan 400 işçi ve aileleri ile birlikte 2 bin kişinin mağdur edildiği iddialarını Ankara’da TBMM gündemine taşıdı.

Göksun orman fidanlığında 20 yıldan beri fidan yetiştiriciliği ve fidan bakımı yapan 400 işçi işten çıkartıldı. Fidanlığın on mahalleyi kapsayan kooperatiflerden alınması kararının, Tarımsal kalkınma ve kooperatifleşme ile bağdaşmadığı vurgusu yapan CHP’li Öztunç, dilden dile dolaşan rant iddialarının peşine düştü.

Konuyu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önüne getiren Öztunç, Meclis Başkanlığı’na sunduğu önerge ile kamuoyu adına sorularını cevap istedi.

“AK PARTİ İLÇE BAŞKANININ TALEBİ”

Öztunç’un önergesi şu şekilde;

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünün aldığı karar ile on mahalleden oluşan Cumhuriyet ve Çağlayan Kooperatiflerine bağlı Göksun orman fidanlığı, kooperatiflerin elinden alınmış, 20 yıldan beri fidan yetiştiriciliği ve fidan bakım işlerini yapan 400 işçi işten çıkarılmıştır. Tarımsal kalkınma ve kooperatifleşmeye ile bağdaşmayan bu karar, aileleriyle birlikte iki bin vatandaşımızı mağdur etmiştir.

Buna istinaden;

Göksun Orman Fidanlığının kooperatiflerin elinden alınmasının ve fidanlıkta çalışan 400 işçinin işten çıkarılmasının nedeni nedir?

Göksun orman fidanlığının, AK Parti İlçe Başkanının talebi üzerine kooperatiflerin elinden alındığı ve buranın ihaleyle çıkarılarak kendine rant sağlayacağı iddiaları doğru mudur?

Tarımsal kalkınma ve kooperatifleşmenin teşvik edilmesi gerekirken böyle bir karar alınması sizce ne kadar doğrudur?

Bakanlık olarak, Göksun orman fidanlığından çıkarılan 400 işçinin durumu hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Yorumlar (9)
Diğer vekiller nerede? 2 hafta önce
Vatandaşın sorunları diğer vekillerin umurunda mi? Diğer tüm vekiller Şu adamın yarısı kadar çalışsa şehir ihya olurdu
ökkeş 2 hafta önce
belediyede avara adam çok oraya doldurun
Ahmet AZAK 2 hafta önce
Bir Ülkücü olarak alkışlıyorum Ali bey'i. Helal olsun K.Maraşın sesi ve soluğu oldu. ALLAH yar ve yardımcın olsun Sayın vekilim. Sefer Aycan'da kayıp. Ne olur çık birşeyler söyle şu gariban işçiler için.
halil 2 hafta önce
Sivas için çalışıyolar ya:)
Tuğba 2 hafta önce
Maraslı vatandaş halinden çok memnun keyiflerinden caddede twerk bile yapiyler
Cem 2 hafta önce
inşaatçı 5linin de birmilyardörtyüzmilyon Euroluk havalimanı kira borcu silindi ve halada yolcu sayısı garantisi sebebiyle hepimizin cebinden para alıyorlar, aldılar. birde bu habere bakın okuyun iyi izleyin, devletler işte böyle yıkılırlar.
balıbey 2 hafta önce
Kmtso' 59 adet tableti milli eğitim öğrencilerine hediye etmek için tören düzenlemiş, 59 tablet nedir Allah aşkına, ayıp yaaa ayıp, koskoca ticaret odası hiç utanmadınmı, alın başınıza çalın tabletinizi, yazıklar olsun.
recep hancı 2 hafta önce
hizmet diye yağma ediyorlar
yatırım diye yağma ediyrolar
expo diye yağma ediyorlar ,tek yaptıkları iş çalmak
Semih KAPLAN 2 hafta önce
500 bin liralık işi 250 bin liraya veriyorlar sonra neyi nerden nasıl maliyet çıkartırız da paylaşırız derdine düşüyorlar. Adamlar yeme konusunda baya yol katt ettiler. Burda 2000 kişi işsiz kalmış umurlarındamı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
10°
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 05:33
Güneş 06:53
Öğle 12:49
İkindi 16:02
Akşam 18:35
Yatsı 19:50