Arsan Kavşağı ve Sanayi Kavşağı Aynı Anda Yapılmalıdır

Kahramanmaraş'a Madalyalı Kavşak yapılırken Haber46 olarak yaptığımız Hal Kavşağı'da yapılsın, ikisi bir aradan çıksın önerimiz kabul görmemiş ve bu nedenle iki kavşak toplamda neredeyse üç yıl boyunca Kahramanmaraşlıya eziyet çektirmişti. Şimdi bir öneride daha bulunuyoruz.

GÜNCEL 06.06.2020, 10:35 06.06.2020, 10:53
Arsan Kavşağı ve Sanayi Kavşağı Aynı Anda Yapılmalıdır
banner257

Kahramanmaraş'ın Doğu Batı ana arter geçişlerini kolaylaştıracak Arsan Kavşağının yer tesliminin yapıldığı bildirildi. Dün kavşak alanında inceleme yapan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir "Arsan Kavşağı Alt Geçiti için yer teslimi yapıldı. Şehrimizin Doğu - Batı ana arter geçişinin kesintisiz ve güvenli olarak tamamlanması için, daha önce kullanıma açılan diğer beş köprülü kavşak ile birlikte şehir içi trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacaktır. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Daha önce Madalyalı Kavşak Projesi yapılırken Haber46 olarak "Madalyalı Kavşak ike Hal Kavşağı birlikte yapılsın. Vatandaş bir defa mağdur olsun. Hem daha az para gider hem de daha kısa sürer" teklifinde bulunmuştuk. Teklifimiz kabul görmmeiş ve Kahramanmaraş halkına iki kavşak için toplamda neredeyse üç sene eziyet çektirilmişti.

Kahramanmaraş'ın tüm sorunlarına vakıf olan, her bir çalışanı ayrı bir Maraş Sevdalısı olan Haber46 olarak sorumlu gazetecilik gereği bir öneride daha bulunuyoruz. Arsan Kavşağı ve Sanayi Kavşağı aynı anda başlamalıdır. Önceden bu yollar için alternatif güzergahlar belirlenmeli, bu güzergahlar araçların rahat geçeceği şekilde genişletilmeli ve asfaltlanmalıdır. Alternatif güzergahlarla ilgili gerekirse yetkililere yerinde önerilerimizi sunmaya hazırız.

Her iki kavşağın aynı anda başlaması ve 90 günde tamamlanması (başka illerde yaptğımız incelemelerde en fazla 90 günde tamamlanabiliyor) tamamlanmayan hergün için yüklenici firmaya ceza kesilmesi işin yapılmasını hızlandıracaktır.

Ayrıca, Sanayi Kavşağının yapılmaması durumunda Arsan Kavşağı'nın hiç bir faydası olmayacaktır. Zira Arsan Kavşağı'ndan hızla geçen araçlar doğu yönünde Sanayi Kavşağı'nda ışıklarda daha uzun süre beklemek zorunda kalacaktır.

Bu önerimizi aynen Hal Kavşağı'nda olduğu gibi kayıtlara geçsin diye yazıyoruz. Hal Kavşağı'ndaki önerimiizn kabul edilmemesinden kaynaklı hata bu şehrin 2 senesine mal oldu. Bir defa daha tecrübe etmek istiyorsanız önerimizi dikkate almayarak süreci bildiğiniz gibi devam ettirebilirsiniz.

Proje şehrimize hayırlı olsun.

Yorumlar (12)
Maraşlı 1 yıl önce
Doğru keşke beraber olsa
Vatandaş 1 yıl önce
6 aya da razıyız.
Ferhat 1 yıl önce
Büyük ihtimalle kaynak olmayacağı için 2 sine birden birini yaparlar
Ali pak 1 yıl önce
5 yılda yapilabilr
zelman 1 yıl önce
admın yanlıs yazmıssın 3 sene dıyecektın herhalde.
Maraşlı 1 yıl önce
Haber46 sen bu işi baya büyüttün desene. Her şeyden o kadar iyi anlıyor her şeyi en iyi siz biliyorsunuz ki artık belediyecilik anlamında her işe dahilsiniz. Biraz da belediye dışında bir haber yapın da milletin ufkunu açın be kardeşim.
Ahmet AZAK 1 yıl önce
Belediye idaresi belediyecilikten ne kadar anlıyor ki.İşte örnek K.Maraş. 30 yıldan beri bu zihniyet yönetiyor belediyeyi, bir çivi bile çakmamış sen neyin kafasını yaşıyorsun.
çok beklersiniz 1 yıl önce
geçti borun pazarı demiş atalar.o projeler erkoç zamanındaydı.
46 1 yıl önce
Para lazim once,demek ki paralari yok.öneri mantikli
Dedim bi kere 1 yıl önce
Öncelikle imar planlarında yılan eğrisi patika gibi yol tasarlayanları...
Hep Doğrusöyler 1 yıl önce
Onlar her şeyin en iyisini bilir.Yapacak olsalar bile bu haber üzerine inadına yapmazlar.
...SS... 1 yıl önce
Önerileri dikkate almak gerekir
Bu yol insanları
Şehirlere
Hava Alanına
Hastanelere
Otobüs Terminallerine
Bağlıyor

Lütfen dikkate alın...SS...

(Zira; komşu ilimiz Kayseri’ye aynı anda 2 kavşağın yapılmışlığı var...
istenirse yapılabilir yani)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41