banner240

Aşı karşıtları Ankara'da miting yapacak

11 Eylül 2021 tarihinde İstanbul'da miting yapan aşı karşıtları 26 Eylül tarihinde bu defa Ankara'da miting yapacak. Daha önce Tandoğan meydanı olarak açıklanan mitingin yeri değişti ve Anıt Park olarak açıklandı.

GÜNCEL 23.09.2021, 19:03
Aşı karşıtları Ankara'da miting yapacak
banner257
banner226

Aşı karşıtları 11 Eylül günü İstanbul Maltepe’de miting düzenlemişti. Mitingde sosyal mesafe korunmadı, maske takılmadı. Miting için alınan izin de tartışma yaratmıştı.  Koronavirüs aşısı olmak istemeyenlerin miting başvurusuna dönemin Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı izin vermemiş ancak İstanbul Valiliği’nden izin çıkmıştı. Dallı’nın yaşanan olay sonrası Kocaeli’nin Derince ilçesine tayin edilmesi de dikkat çekmişti.

Aşı karşıtları bu sefer Ankara’da hafta sonunda miting düzenleme kararı aldı. 26 Eylül'de Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda gerçekleştirileceği duyurulan mitingle ilgili son dakika değişikliği duyuruldu. 

YALÇIN: ANKARA MİTİNGİMİZİN YERİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU!

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, yapılacak mitingle ilgili yeni bir açıklama yaparak miting yerinin değiştiğini duyurdu. Buna göre yeni miting alanı Anıt Park olarak belirlendi.

Anadolu Birliği Partisi tarafından düzenlenen ve 26 Eylül 2021 Pazar günü Ankara’da Tandoğan’da yapılması planlanan mitingin yerinde değişiklik oldu. Mitingin yeri Anıt Park olarak yeniden düzenlendi.

VALİLİK MİTİNGDE UYULMASI GEREKEN KURALLARI BİLDİRDİ

Öte yandan mitingin organizasyon biçimi de belli oldu. Vali Yardımcısı Bekir Yılmaz tarafından imzalanarak Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın’a gönderilen metinde, mitingin yürüyüş olmaksızın doğrudan Anıt Park’ta toplanılarak ve etkinliğin bitiminden sonra toplantı alanından dağılmak suretiyle 15.00-16.40 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Metinde ayrıca şu noktalara dikkat çekildi:
-Toplantı için 4 metre kare alana bir kişi düşecek
-Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulacak ve dezenfektan bulundurulacak.
-Belirlenen konunun amacı dışına çıkılmaması
-Hayatın normal akışının engellenmemesi
-Yaya ve taşıt trafiğinin aksatılmaması

banner261
Yorumlar (3)
Fatih 4 hafta önce
Bende varım ,partim yok ,çünkü hepsi satılık çıktı.. Erbakan hariç
Ramazan 4 hafta önce
Mirasyedi bakanı fatih erbakan
kim 4 hafta önce
Osmanlıyı yıkan zihniyet aşı ile son noktayı koymayı hedefliyor.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı