Bakan'dan elektrik dağıtım şirketlerine uyarı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek dağıtım hizmetlerinin aksamadan yürümesi için uyarılar yaptı.

Bakan'dan elektrik dağıtım şirketlerine uyarı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, bakanlık yetkilileri ve elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek dağıtım hizmetlerinin aksamadan yürümesi için uyarılar yaptı.

Dönmez, yapılan incelemeler ve ülke genelindeki vatandaşların şikayet ve taleplerini değerlendirmek için elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve yatırımcılarla bakanlıkta bir araya geldi.

Toplantıda, şirketlerin 40 milyonu aşkın aboneye hizmet verdiğini söyleyen Dönmez, "Bu abonelerin kesintisiz elektrik tedariki noktasında şirketlerimiz büyük bir sorumluluk üstlenmiş durumda. Bu kapsamda sektörün, şirketlerin sorunlarını, tüketiciden bize, size intikal eden talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve alınacak kararların istişareyle alınması için tekrar bir araya geldik." diye ifade etti.

Dönmez'in, elektrik dağıtım hizmetlerinin 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde devam etmesi gerektiğini vurguladığı toplantı basına kapalı şekilde sürdü.

Bakan Dönmez, ülke genelinde vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine 26 Ocak'ta bir dağıtım şirketine giderek incelemelerde bulunmuştu.

Ekiplerin 7 gün 24 saat görevinin başında olduğunu vurgulayan Dönmez, "Bizim için önemli olan elektriğin, keza doğal gazın kesintisiz, kaliteli şekilde vatandaşlara ve tüketicileri iletilmesi, taşınması. Bu son derece önemli. Çok büyük bir şebeke ağımız var. Bunun birtakım getirdiği zorluklar var ancak bu zorluklar şirket çalışanları için bizler için bir mazeret değil." ifadelerini belirtmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet  ORÇAN
Ahmet ORÇAN - 8 ay Önce

Seçim öncesi ınsanlara göz boyama

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 8 ay Önce

Elektrik dağıtım şirketleri sayaç okuma adı altında haraç kesiyor adalet dagitiyorum diyen bir hükümet zamanında..

asaf ardıç
asaf ardıç - 8 ay Önce

kesinlikle göz boyamadır.. neden konuşulmuyor dağıtım bedelleri neden konuşulmuyor trt payı neden konuşulmuyor OKUMA bedelleri??

46
46 - 8 ay Önce

syn bakan,faturalardaki dağıtım bedeli ve sayaç okuma bedelerinin açılımını vatandaşlara açıklamalıdır...

SIRADAKİ HABER

banner122