Bakanlık raporu, Nevşehir'deki sorunları ortaya çıkardı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimat ve himayesinde, Nevşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Nevşehir Şehir Kimliği...

GÜNCEL 24.10.2015, 14:54
Bakanlık raporu, Nevşehir'deki sorunları ortaya çıkardı
banner257
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimat ve himayesinde, Nevşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Nevşehir Şehir Kimliği Çalıştayı Sonuç Raporunun milletvekili ve belediye başkanlarının bir çok sorunu ortaya koyduğunu söyledi.

Uğur, raporda, Nevşehir’in güçlü yönleri ve zayıf yönlerinin tespit edildiğini, güçlü yönlerinden çok zayıf yönlerinin olmasının ortaya konduğunu kaydetti. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur açıklamasında, şunları kaydetti: “Açıklanan raporda Nevşehir’de sanayi yatırımlarının yetersizliği, istihdamın kısıtlı oluşu, altyapı sistemlerinin eksik oluşu, su arıtma tesislerinin yetersizliği, şehrin modern bir şehirden uzak oluşu, sosyal yaşamın olmaması, şehir meydanının olmayışı, yeşil alan eksikliği, şehir planlamasının olmaması, gelir dağıtımı adaletsizliği, mesire alanlarının azlığı, yolların yetersizliği, trafik sorununun çözülmemesi, profesyonel tarımın olmaması gibi gerçekler AK Parti tarafından açıklanmıştır. Yıllardır biz tüm bunları dile getirirken sessiz kalanlar acaba çevre ve şehircilik bakanlığını da umursamayacak mı? 'Yalan söylüyorlar, tüm bunları yaparak biz çok çalıştık diyecekler mi?"
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?