Bebek katilinden Kahramanmaraş talimatı

Abdullah Öcalan, seçimler için kalan 25 günlük sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek BDP'ye 5 il için özel talimat verdi.

Bebek katilinden Kahramanmaraş talimatı
İmralı'da Mehmet Öcalan'la görüşen Abdullah Öcalan, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da seçime özel önem verilmesini istedi.
 
Öcalan, seçimler için kalan 25 günlük sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Herkes seferberlik ruhuyla bu seçimleri değerlendirmelidir. Gelecek için tüm Kürtler, Türkler, Araplar, Ermeniler için çok büyük değeri vardır. Bu değeri herkes iyi kullanmalıdır" dedi.
 
Abdullah Öcalan ile dün İmralı Adası'na giderek görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, görüşmenin ayrıntılarını anlattı. ANF'ye göre Öcalan, süreç, yerel seçimler ve Rojava'yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
"20 GÜNDÜR DEVLET YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞME OLMADI"
 
Öcalan görüşmede, sürecin ilerleyebilmesi için yasal çerçeveye işaret ederek, "Bir yıldan bu yana insanların ölmemesi en büyük kazançtır. Sürecin birinci aşaması bitmiştir. Ama ikinci aşamaya geçilememiştir. İkinci aşamaya başlanılabilmesi için sürecin altyapısı hazırlanmalıdır. Şimdi süreç hakkında görüşüyoruz, değerlendirmeler yapıyoruz ama bu aslında yasa dışıdır. Yasal çerçeve içerisinde gerçekleşmiyor. Eğer alt yapısı hazırlanırsa ikinci aşama yasal çerçevede başlayabilir. Ama 20 günlük süreç içerisinde devlet ve hükümet yetkilisi kimse ile herhangi bir temasımız olmamıştır" dedi.
 
YEREL SEÇİMLER İÇİN 5 İLE ÖZEL İLGİ
 
Öcalan, 30 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerle ilgili de konuştu. Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş'ta seçime özel önem verilmesini isteyen Öcalan, BDP çalışanlarının da özellikle Şanlıurfa'ya aktarılarak seçim çalışmalarının güçlendirilmesi önerisinde bulundu.
 
"SEÇİMLER SEFERBERLİK RUHUYLA DEĞERLENDİRİLMELİ"
 
Mehmet Öcalan'ın anlattıklarına göre, Abdullah Öcalan, yerel seçimlerle ilgili şunları söyledi: "Herkes seferberlik ruhuyla bu seçimleri değerlendirmelidir. Gelecek için tüm Kürtler, Türkler, Araplar, Ermeniler için çok büyük değeri vardır. Bu değeri herkes iyi kullanmalıdır. 25 gün kalmıştır. Aday adayları noktasında belki sorunlar olmuş olabilir. Ama bu tartışmaları artık herkes bertaraf etmelidir. 25 günlük süreci en iyi şekilde değerlendirmek zorundadır. Örneğin Urfa'da Arap nüfusu yaşıyor. En azından orada belli Arap şahsiyetler eş başkanlık için düşünülebilirdi. Ama hala vakit geçmemiştir. Fiilen belli şahsiyetler belediye eş başkan yardımcılıkları noktasında BDP içerisine alabilir. Eğer bunu yaparlarsa herkes için faydalı olur."
 
HDP'YE SALDIRILAR
 
Mehmet Öcalan'ın verdiği bilgiye göre Öcalan, HDP'ye dönük saldırılara da değindi. Saldırılarla ilgili Öcalan, "Belki Türkiye'deki metropollerde HDP için sorunlar çıkartıyorlar. Bu ittifak, bundan on sene önce kurulsaydı bu saldırılar olmazdı, büyük kazanımlar olabilirdi. Geç kalındı. Eskiden varsa bile cılız bir ittifak vardı. Bu ittifak olsaydı seçim barajı da ortadan kalkmış olurdu, şimdiye kadar. Onun için ilerde daha geniş çerçevede bu ittifakın ilerletmesi ve herkesin de buna katkı sunması gerekmektedir. Eğer bu olsaydı, Kürt sorunu demokratik zeminde bir an önce çözülürdü. Türkiye de özgürleşirdi. Kürt sorunu çözülmeyene kadar Türkiye'nin sorunları çözülmez. Bunun için herkes hassas seçim döneminde buna katkı sağlamalı. Eğer katkı yapılırsa demokrasi adına büyük kazanımlar sağlanabilir" diye konuştu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal aksoy
erdal aksoy - 6 yıl Önce

haber yapmak göreviniz ama sayın editör bu muptezelin bu bebek katilinin resmini koyarak haber yapmak bana göre yakışmadı

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

İnsanın İçinde birazcık İman Varsa Bu Caninin Sesini bile Çıkartmazlar Ben Bir Türk Olarak Yazıyorum Bazı Kürt Kardeşlerimiz Bu Caniyi Nasıl Lider diye Kabul Ediyorlar anlamıyorum.Bu Caniyi Lider görenlere Sesleniyorum eğerki Biraz İman Varsa Geleceğinizi Ve Öbür dünyayı Düşünüyorsanız Bu caniinin Yanında Olanlarla Bir Olmazsınız Bu dünyada Olmaz Zatende Öbür dünyada Allahın Adaletinden Kaçamaz ve Kaçamayacaktır.

vural
vural - 6 yıl Önce

eşkiya kıyafetini çıkarmış vesikalık resimlerle görüyoruz! bende insan oldum bebek öldürmeyeceğim 20 yaşındaki gençlere pusu kurup hainlik etmeyeceğim artık kanla beslenmekten vazgeçtim mi diyor?

KahramanmaraŞ
KahramanmaraŞ - 6 yıl Önce

Haber yapıyorsunuz tamam da resmi kullanmasanız iyiydi inş. 4 duvar arasında ölürsün senin itlerinde peşinden gider inş.Devlet büyükleri daha neyi bekliyo onu anlamakta güçlük çekiyorum çıkar bir yasa da pkk adı geçen herkesi sallandırında milletin içi rahatlasın İLLE DE İDAM GELSİN İDAM

Saf olmayalım
Saf olmayalım - 6 yıl Önce

Normalleştirme çalışmaları devam ediyor. Halk nezdinde algıyı değiştirerek özellikle ve ilimizin üzerine oyunlar oynanacağı kanaatindeyim. Bu kirli oyuna katkıda bulunanlar (seçmenler) size şimdiden hakkımı helal etmiyorum.Bu şehirde Prof. Dr. Tahir Akgemci'ye ihtiyacımız var yoksa bir kurtuluş savaşı daha yaşatabilirler bize. Akıllı olun aklınız kullanın.

kuscu46.....
kuscu46..... - 6 yıl Önce

sizi haberciliğinizi sevmiyorum da bu suratsızın suratınıda niye gösteriyorsunuz... ALLAH onlkarın belasını verecek zaten ÖLÜM VAR ÖLÜM anlayana...........

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 6 yıl Önce

Meydanı boş bulmuş konuşuyor. Buna bu tür demeçleri verdirenlere yazıklar olsun

kuscu46.....
kuscu46..... - 6 yıl Önce

sizin haberciliğinizi sevmiyorum zatende bu surasızın suratını niye gözteriyorsunuz ALLAH onların cezasını verecek zaten ÖLÜM VAR ÖLÜM.... anlayana.... özgür ve tarafsız habercilik dersiniz bakalım nekadar yüreklisiniz...........

realist
realist - 6 yıl Önce

haber46 her şey iyi hoş da bu teröristbaşınının bu caninin fotoğrafı konmasa daha iyi olurdu(şehrimiz inşallah gereken cevabı bu teröristlere de milleti kandıranlara da verecektir Tahir hocam yolunuz açık olsun.)

cccc
cccc - 6 yıl Önce

maraştan size iş çıkmaz bebek katilleri boşuna ümitlenmeyin..

maraşlı
maraşlı - 6 yıl Önce

lütfen inanmayın böyle safsata şeylere bu yine birilerinin komplosudur yani zaten seçim öncesi bir sürü komplo teorileri üretiyorlar milleti hem tahrik ediyorlar hemde güyaaa sindirme kabullenme duygusuna hazırlıyorlar buna kargalar gülerrrrrr işinize bakın kardeşim bunu yuhhhh

Mahmut Köse
Mahmut Köse - 6 yıl Önce

sıkıntı yapmayın arkadaşlar K.Maraşta bir etklileri olamaz bunların.

mhmtc
mhmtc - 6 yıl Önce

Dahada Akıllanmıyorlar Ya Maraş'tan Size İş Cıkmaz Kaç Defa Basacaklarda Bürolarını Bunlar Akıllanacak . . cCc <3


SIRADAKİ HABER