Belediye Başkanı ilk eketrikli aracı kullandı

YEŞİL, yaratıcı ve akıllı bir kent olma vizyonuyla 2030 hedefleri çerçevesinde çalışmalarını devam ettiren Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, bölgenin sanayi kuruluşlarından Asteks firmasının yapımını tamamladığı Murat 124 marka elektrikli aracını test etti.

Belediye Başkanı ilk eketrikli aracı kullandı

Elektrikli ulaşımın ve araçların şimdiden hayatın önemli bir parçası haline geldiğini söyleyen İmamoğlu, bölgenin sanayi kuruluşlarından Asteks firmasının fosil yakıt kullanarak motorlu araçtan, elektrikli araca dönüşümünü tamamladığı Murat 124 marka aracı inceleyerek, test sürüşü yaptı. İmamoğlu, "Vizyon 2030 hedeflerimizden biri de Beylikdüzü Belediyesi’nin tüm hizmet araçları filosunu elektrikli araçlar ile güncellemek. ‘fosil yakıt kullanan motorlu araçların elektrikli araçlara dönüşümü’ konusunda önümüzdeki birkaç yıl içinde kalifiye personelin yetiştirilebileceği ve araç dönüşüm merkezlerinin olduğu, çevreye duyarlı bir ulaşım sisteminin benimsendiği öncü bir ilçe olma hedefimiz için bugünden çalışmaya başladık" diye konuştu.

"DÖNÜŞÜMÜN MALİYETİ 10 BİN LİRA"

Aracın seri üretimi için Beylikdüzü Organize Sanayi Sitesi’nde küçük bir makine fabrikası kurduklarını belirten Makine Mühendisi Selahattin Budak, İmamoğlu ve beraberindeki heyete araç ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Aracın dönüşüm sürecini 10 günlük bir zaman diliminde gerçekleştirdiklerini ve dönüşüm maliyetinin de yaklaşık 10 bin lira olduğunu söyleyen Budak, "Bu araç Beylikdüzü’nde fosil yakıt kullanan motorlu araçtan, elektrikli araca dönüşümünün tamamlandığı ilk araç. Bu dururum bizim içinde, Beylikdüzü içinde gurur verici bir olay" dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154