Birlikler, Afrin tepelerine konuşlandı

TSK ve ÖSO güçlerinin Afrin kent merkezine hakim tepelere konuşlandığı açıklandı. Birkaç kilometre ilerideki Afrini gösteren fotoğraflar servis edildi.

Birlikler, Afrin tepelerine konuşlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçen 20 Ocak günü terör örgütlerinin baskısına son vererek hem sınır güvenliğini sağlamak hem de Suriyelilerin evlerine güven içerisinde dönmelerine olanak vermek adına Afrin´e yönelik Zeytin Dalı Harekatı´nı başlattı. Harekat kapsamında Kilis ve Hatay sınırından Suriye´ye geçen TSK birlikleri, Özgür Suriye Ordusu güçleri ile birlikte birbiri ardına Afrin kırsalındaki köyleri terör örgütlerinden arındırdı. Harekatın 50`nci gününde ise TSK ve ÖSO güçleri 200´ü aşkın köy ve stratejik noktayı terörden temizledikten sonra hedeflenen Afrin´i gören hakim noktalara ulaştı.Kuzey, batı ve güneyden olmak üzere 3 ayrı noktadan ilerleyen TSK güçleri, Afrin´i gören hakim tepelere ulaştıktan sonra burada üslenmeye başladı. Çevresindeki köyleri de terörden arındıran TSK birlikleri, Afrin´i gören hakim noktalara zırhlı birlikleri ile üs kurdu. İş makineleri ile yapılan düzenlemenin ardından buraya konuşlandırılan tank ve obüslerin namluları Afrin´e çevrildi. Afrin´i gören tepelerdeki siperlere yerleştirilen zırhlı birliklerin yanı sıra TSK´nın özel kuvvetleri ile meskun mahal operasyonuna katılacak birliklerin özel kuvvetleri de aynı bölgede konuşlandı.

Afrin´i havadan ve karadan saniye saniye izleyen TSK birlikleri, olası saldırı girişimine karşı da bölgede eli tetikte görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224