Cemaatin Kahramanmaraş'taki eğitim kurumlarına polis baskınına tepki

Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Kahramanmaraş Emniyeti'nde görevli polisler, il genelinde faaliyet gösteren okul ve dershanelere baskın düzenledi. Operasyonun gerekçesi isimsiz bir şahsın ‘vergi kaçakçılığı’ ihbarı olarak gösterildi. Kurum Avukatı Alpaslan Özdemir ise operasyonun tamamen algı operasyonu olduğunu savunarak, "Vergilerle ilgili ihmal olsa ilgili kurumlar gerekeni yapar." dedi.

Cemaatin Kahramanmaraş'taki eğitim kurumlarına polis baskınına tepki
 Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı bir ihbar üzerine geniş kapsamlı operasyon başlattı. B.A adlı şahıs tarafından yapılan ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Kahramanmaraş il merkezi, Afşin, Göksun ve Elbistan’da özel eğitim kurumlarına baskın yaptı. Onlarca polis, içlerinde AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın da açılışını yaptığı özel eğitim kurumlarının kayıtlarını incelemeye aldı. Kurum avukatlarının da hazır bulunduğu aramalar sonunda dershane ve okulların bilgisayar imajları alındı. 

KAHRAMANMARAŞ'TA CEMAAT EĞİTİM KURUMLARINA BASKIN FOTOĞRAFLARI

Elbistan’da faaliyet gösteren Bereket A.Ş Kurum Avukatı Alpaslan Özdemir, bu operasyonun tamamen algı operasyonu olduğunu söyledi. Özdemir, “Bir vatandaşın vergi usulsüzlüğü yapıldığı gerekçesiyle Adalet Bakanlığı’na müracaatı bulunuyor. Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı bunu gerekçe göstererek operasyon yapıyor. Vergilerle ilgili bir ihmal olsa ilgili kurumlar zaten gerekeni yapar. Biz, kurumlarımızın itibarı için gerekli adli müracaatlarımızı yapacağız.” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

ne devlet ama mali müffettiş kalmamış vergi kaçakçılığı için polis baskın yapıyor gündemi değiştirmeyin terör hortladı açılım patladı...

zeki
zeki - 4 yıl Önce

devamı gelir inş

maraşlı
maraşlı - 4 yıl Önce

yorum yapanlardan kaçının akrabası geçmişte bu kurumlara gitti.
belki hepsi.
ne gördü adamlık
vergiyse ödediler
eğitimse verdiler

delilalil
delilalil - 4 yıl Önce

temize çıktılar bu kin ve nefret söylemi yaparaı içindeki zehiri dökenler nasıl helallik alacaksınız

ali doğan
ali doğan - 4 yıl Önce

bende bir ihbarda bulunayım akpler hırsızlık yapıyor sayın emniyet yetkilileri baskın yapın

canli
canli @ali doğan - 4 yıl Önce

madem öyle10 yil beraber caldiniz önce siz bedelini ödeyin sira onlarada gelir

isimsiz
isimsiz - 4 yıl Önce

bu zamana kadar vergi kaçakçılığı diye bir şey yoktu hepsinin amacı belli.gündemi değiştirip kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

salih
salih - 4 yıl Önce

Ülkede devlet kendi binbaşımızı askerimizi koruyamazken bütün polisleri buraya dikmişler

ALİ BEY
ALİ BEY - 4 yıl Önce

Madem vergi kaçırıldı neden cumhuriyet başsavcısının talimatı ile hareket edildi. HELAL OLSUN SİZLERE

mevlüt
mevlüt - 4 yıl Önce

rahatlatan bir açıklama..

CACIKKKK
CACIKKKK - 4 yıl Önce

bazı şeyler örtbas etmek için uydurmalar bunlar dalavere. gündemi değiştirmek için yapılıyor benim meşhur sözüm HİKAYEDEN CACIK BUNLAR

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

Bu AKP'nin verecek öyle çok hesabı var ki? İnşAllah ömürleri yeterde doya doya verirler hesaplarını tarafsız(!) adalet önünde! Cemaatte masum değil ama bu kadarda vatan haini muamelesi görecek birşeyleri de yok! IŞİD'e PKK'ya yapacaksın bu muameleyi , cemaate değil! Zorla cemaate sempati duyduruyorsunuz!

emre
emre - 4 yıl Önce

ışıd ve pkk ile mücadelede acziyet ve zafiyetlerini örtmek için son 600 yıllık insanlık tarihinin en erdemli insanlarına terörist muamelesi yapılıyor. hemde k.maraşta. maraş halkına yazıklar olsun..

Misafir
Misafir @emre - 4 yıl Önce

Maraş halkına yazıklar olsun derken neyi kastediyorsun.Önce terbiyeni takın,ondan sonra yorum yaz.

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

Sen ülke bütünlüğünü bozucular seveceksin bende sizi seveceğim öylemi şeytan sizi esir almış. dinime sövenlerle toprak bütünlüğümüze saldıranlarla kol kola gezmeye başlamışsınız biz iyiyiz hadi ordan hadi siz dediniz her şey gerçek yüzünü gösterecek zaman la diye ZAMAN a bak BUGÜN e bak gerçek yüzünüz ortada PKK sempatizanları

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 4 yıl Önce

Ne bulmuşlar emniyet maliye yetkilerinden açıklama bekliyoruz kalem kitapdan başka ne bulmuşlar hırsızlık var mı

kuskun46
kuskun46 - 4 yıl Önce

merak edıyorum butur operasyonlar ne zaman buyuk sehır beledıyesınde yapılacak dıye .gerçek halkı soyan beledıye cunkı .

ben
ben - 4 yıl Önce

tek suçları gençlerin eline silah yerine kalem tutuşturmakmı düşmanlık yerine hoşgörüyü öğretmekmi


SIRADAKİ HABER

banner122