Çeşme'de 45 aile karantinaya alındı

Çeşme Limanı’nda çalışan bir kişide Coronavirüs tespit edildi. Açıklamayı Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran yaptı. Oran, limanda çalışan 45 kişinin, aileleri ile birlikte karantinaya alındığını duyurdu. İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop’un Çeşme’ye hareket ettiği öğrenildi.

GÜNCEL 19.03.2020, 21:23
Çeşme'de 45 aile karantinaya alındı

Ulusoy Denizcilik Grubu'nun işlettiği Çeşme Limanı'nda çalışan bir gümrük personelinin Coronavirüs testi pozitif çıktı.

31 yaşında bir erkek olduğu öğrenilen hastanın karantina altına alındığı bildirildi.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, sosyal medyada yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı;

*Ulusoy Çeşme Limanı'nda gümrük görevlisi olarak çalışan bir kişinin Corona pozitif olduğu tespit edilmiştir. 45 çalışan ve ailelerinin hemen karantinaya alınmasına karar verildi.

*Sevgili Çeşmeliler, sizi ivedi bir şekilde, panik ve infiale yol açmadan her türlü önlemi en üst seviyede yerine getirmeniz adına bilgilendirmeyi görev telakki ediyorum.

*Bilim kurulunun tavsiyelerine harfiyen uyun. Evde kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar (4)
Sağlıkta 1 saniye hayat kurtarır... 2 hafta önce
Çeşmeyi boş verin de Kahramanmaraş merkezdeki (12 şubat, Dulkadiroğlu) tüm devlet hastanelerinde corona nedeniyle karantina söylentilerine cevap verin?
Şehirdeki sağlık personellerinden çocuk hastanesi ve necip fazılda vaka olduğu söyleniyor, yörük selimde bir sağlık personelinin karantinaya alındığı söyleniyor??
Eğer gerçekliği varsa gerçeği, yalansa yalan diye paylaşın bilelim,
zaman geçmeden yapın ki semptom olan herkes kontrol altına girsin
Sağlıkta 1 saniye hayat kurtarır 2 hafta önce
Demin ki yorumuma devam niteliğindedir;
Çevremdeki bir çok kişi Soğuk algınlığı geçirdiğini düşünerek evinde dinlenmeye çekildi, Kahramanmaraşta vaka varsa biran önce açıklanması ve semptoma uyan herkesin acilen sağlık kuruluşuna ulaşması sağlanmalıdır,
Bu şahıs Kahramanmaraş merkezde yer aldı mı?? buna da cevap verilmeli
Sağlıkta 1 saniye kıymetlidir, vaka varsa açıklansın semptomu olan uzmana ulaşsın
Şehirler ileri ki zamanda açıklanacakmış, lakin 2-3 gün erken açıklamanız insan sağlığı için önemlidir, Bazı şehirlerde vakalar medyaya yansıdı sizinde yansıtmanız halkın sağlığı için önemlidir,
Önemi yok 2 hafta önce
Sizce de bu durumda göç hareketi başlamaz mı o zaman virüs ulaşamayacağı yerlere de çok rahat ulaşmaz mı?
İzole kal, Hayatta Kal 1 hafta önce
Önemi yok,
Tabi virüsün bulunduğu bölgeyi açıklayıp ulaşımı kısıtlamazsak göçe neden olacaktır ama zaten ilçelere minibüsler, otobüsler ve aracı olanlar gidip geliyor bu da zaten yayılıma neden olacak bir durum, tabi fırsatı olan zaten söylentilerde bile çekip farklı bölgeye gidiyor,
Eğer şurada var burada yok dersek dediğiniz gibi gitmeyen bölgelere de gitmesine neden olabiliriz(İhtimal) ama söylenmese de zaten o bölgeye gidebilir.
en fazla fark eden mesela İranda vaka aşırı fazla olduğu için, burada irandan gelmiş ya da iranlı birini görünce millet uzak duruyor,

Açıkçası, ulaşıma engel konulmadığı sürece vaka yayılımı her daim devam edecektir, Mesela İstanbul da vaka çok, ölen çok diye (Ülkenin 5te 1 i burada bir noktada normal) millet 2 haftadır, çekip çekip farklı şehirlere gitti hatta ULAŞIMA ENGELLE BİRLİKTE ARAÇLA GÖÇ HIZLANDI

Ben bu yorumu yazdıktan sonra zaten Kahramanmaraşta vaka olduğu ya da risklilerin olduğu TÜM ÜLKE BASINI VE SOSYAL MEDYADA servis edildi, (Tükürükçü amca sağolsun)

Kısaca: göçe neden olabilirdi ama yayılımanın en fazla hızına etki ederdi özellikle tüm ülkeye hatta köylere kadar ulaşmışken
Açıkça ulaşım biraz geç kısıtlandı ama hala yetersiz aracı olan şehir şehir geziyor, tabi coronası varsa onuda gezdiriyor.

Açıklansa ve ulaşım kısıtlansa çarşı, pazara boş boş çıkmaya millet korkar, semptomu olanda Hastaneye gider kontrol altında kalır, tabi bir ihtimalde benim dediklerim olabilirdi..