Cinderes'te bulundu: Sütye'nin içine bomba düzeneği kurmuşlar

TSK'nın Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerden temizlenen Cinderes'te bir evde, canlı bomba eyleminde kullanılmak üzere sütyenin içine hazırlanmış düzenek bulundu.

Cinderes'te bulundu: Sütye'nin içine bomba düzeneği kurmuşlar

TSK'nın Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerden temizlenen Cinderes'te bir evde, canlı bomba eyleminde kullanılmak üzere sütyenin içine hazırlanmış düzenek bulundu.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) desteğiyle yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin bölgesinde terör örgütü YPG/PKK işgalindeki kasaba ve köyler tek tek teröristlerden temizleniyor.

SÜTYENİN İÇİNE KURMUŞLAR

Önceki gün YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenen Cinderes beldesinde bir evde arama yapan güvenlik güçleri, sütyen içine kablo ve radyo vericileri ile hazırlanmış bomba düzeneği ele geçirdi. Canlı bomba eyleminde kullanılmak üzere hazırlanan sütyendeki düzeneğin uzaktan kontrol edilebileceğini belirten güvenlik kaynakları, köşeye sıkışan terör örgütünün sivillerin arasına karışarak bu tür eylemler düzenlemeye çalışabileceklerine dikkati çekti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55