Coğrafi Bilgi Sistemleri ile İlgili Toplantı Yapıldı

Kahramanmaraş Valiliği İl Özel İdaresi öncülüğünde coğrafi bilgi sistemleri yardımı ile veri tabanına bağlı olarak hazırlanması planlanan, Kahramanmaraş il çevre düzeni planının bilgilendirme toplantısı Necip Fazıl Kültür Merkezinde yapıldı.

Coğrafi Bilgi Sistemleri ile İlgili Toplantı Yapıldı

Kahramanmaraş Valiliği İl Özel İdaresi öncülüğünde coğrafi bilgi sistemleri yardımı ile veri tabanına bağlı olarak hazırlanması planlanan, Kahramanmaraş il çevre düzeni planının bilgilendirme toplantısı Necip Fazıl Kültür Merkezinde yapıldı.

17 Şubat 2010 Çarşamba 19:33
Coğrafi Bilgi Sistemleri ile İlgili Toplantı Yapıldı

Coğrafi bilgi sistemleri ile ilgili toplantının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Vali Vekili Vali Yardımcısı Volkan Barış Göçmez yaptığı konuşmada; “Çevre düzeni planı: konut, sanayi, tarım, turizm, ulaşım, gibi sektörler ile kentsel-kırsal yapı ve gelişme ile doğal ve kültürel değerler arasında koruma-kullanma dengesini sağlayan ve arazi kullanma kararlarını belirleyen yönetsel, mekânsal ve işlevsel bütünlük gösteren sınırlar içinde, varsa bölge planı kararlarına uygun olarak yapılan, idareler arası koordinasyon esaslarını belirleyen, 1/25.000, 1/50.000, 1/100.000,1/200.000 ölçekte hazırlanan, plan notları ve raporuyla bir bütün olan plandır. Bilindiği gibi; 5302 sayılı il özel idaresi kanunu 6. Maddesinde " il çevre düzeni planı; valinin koordinasyonunda il belediyesi ve il özel idaresi ile birlikte yapılır, belediye meclisi ile il genel meclisi tarafından onaylanır." hükmünü getirmiştir.Planlı dönemin bir gereği olarak, ilimiz 1 / 100.000 ölçekli il çevre düzeni planı için idari, hukuki, teknik çalışmalar 2009 yılı içerisinde tamamlanmış, ihale sürecine müteakip, ihaleyi kazanan bha - megapol ortak girişim gurubu firmalarla 27.01.2010 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. İl çevre düzeni planının amaçlandığı şekilde sonuçlandırılması ve işlev kazanması açısından planın hazırlanması sürecinde kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin işbirliği yapmaları, sahadaki çalışmalara yardımcı olmaları, plana ilişkin görüş ve düşüncelerini paylaşmaları son derece önemlidir. Bu işbirliği ve yardımı azami düzeyde sağlayacağınızdan şüphemiz yoktur. Çevre düzeni planına ilişkin çalışmanın başarıyla sonuçlandırılmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra coğrafi bilgi sistemleri ile ilgili konuşma yapan şehir plancısı Levent Özdeş, Hakan Mutlu ve Serkan Kemeç sistem hakkında ve coğrafi bilgi sistemleri yardımı ile veri tabanına bağlı olarak hazırlanması planlanan, Kahramanmaraş il çevre düzeni planının konusu ve gerekçesi, planlamadan beklentiler ve istenilen sonuçlar, planlamanın örgütlenme tipi, planlama ekibi kompozisyonu, İş tanımı, konularında bilgi verdiler. Düzenlenen toplantıya Kahramanmaraş Vali Vekili Vali Yardımcısı Volkan Barış Göçmez, Vali Yardımcıları Servet Güngör, Mustafa Anteplioğlu, İl Müdürleri İlçe ve Belde belediye başkanları katıldı.

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
DüzeniSistemleriCoğrafi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126