Corona nedeniyle mangal ve piknik yapılması yasaklandı

Corona virüsü Tarım ve Orman Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.

GÜNCEL 21.03.2020, 13:52
Corona nedeniyle mangal ve piknik yapılması yasaklandı

Corona virüsüyle mücadele kapsamında önlemler artırılıyor. Dün ve bugün ‘Evde kalın’ çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve ormanlık alanlara akın etmişti. Bu durum Tarım ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI DA ÖNLEMLERİ ARTIRDI

Sağlık Bakanlığı da corona virüsü salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı.

Otellerde konaklayanların son 14 gün içinde bulunduğu ülkeler ve ülke içindeki seyahat planları bilgilerini içeren kayıtlar tam ve düzenli tutulacak. Restoranlarda, genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için masalar arası mesafe 1 metreden az olmayacak.

Huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinde Covid-19 hastalığı ile uyumlu şikayetler olması durumunda, bu merkezlerde kalanlar yakından takip edilecek.

Yorumlar (2)
k.maraş 3 hafta önce
piknik yasak pastane ve cafeler açık bu ne pehriz bune lahana turşusu benim bildiğim toplu halde durulan her yerin kapalı olması getekmezmi sağlık hizmetleri gıda market bakkal lokanta vb hariç
Evinde kal 3 hafta önce
En riskli yerler hastaneler. İlaç, temizlik ve dezenfekte edilmekte ihmale asla fırsat verilmemeli.