Corona virüs fırsatçılarına savcılık müdahale edecek

Koronavirüsün Türkiye’de de görülmesi sonrası fırsatçıların özellikle maske ve dezenfekte malzemelerinin fiyatlarını arttırması ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

GÜNCEL 11.03.2020, 20:36
Corona virüs fırsatçılarına savcılık müdahale edecek

Türkiye'de görülen ilk 'koronavirüs' vakasının ardından, sosyal medya üzerinden virüsle ilgili panik ve korku yaratmak amacıyla paylaşım yapanlara yönelik soruşturma başlatıldığını bildiren İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yeni bir açıklama geldi.

Koronavirüsü kullanarak, vatandaşlara fahiş fiyatlara malzeme satanların belirlenmesi amacıyla çalışma başlatıldığının belirtildiği açıklamada, "Kimi basın yayın organlarında çıkan haberlerde, koronavirüsün Türkiye'de görülmesinden sonra özellikle maske ve dezenfekte malzemesi satanların, fiyatlarda fahiş artış yoluna gittikleri anlaşılmakla, sair hileli yollara başvurarak fiyatları etkilemek suretiyle mağduriyetlere yol açanların tespiti ve soruşturulmalarına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca gerekli talimatlar verilmiştir" denildi.

Yorumlar (4)
maraşın yerlisi 1 ay önce
İnsanlığımızın bittiği yer , Deprem olur kira fiyatları artar hastalık çıkar temizlik malzemelerinin fiyat zıplar , elektirk ve suyu kaçak kullananamı bakarsın, hasta yaralı olur yardım yerine cep telefonu ile görüntü kaydı yapılır. 200 yıldır batıya özendirilen milletten ne bekliyordunuz. Elin gavurunu eleştirirken ahlaken gavurdan daha kötü bir durumdayız. Müslüman Türk milletine yakışmıyor bu tür hareketler ama maalesef müslümanlık bile sözde kaldı fırsatını bulan dinden imandan çıkıyor. O zaman geriye ne kaldı Allah cc belamızı vermesini bekleyelim başka türlü laftan anlamayız.
Blackeyed 1 ay önce
Başka şehirlere bakmaya gerek yok. Şehrimizdeki toptancılar fiyatları yükseltmiş. Alış-veriş yaparken etiket değiştiriyorlar. Vicdan yoksunu bunlar.
TÜRK 1 ay önce
Allah yedirmesin.
123 1 ay önce
NAMAZ 5 VAKİT AHLAK 24 SAAT...MUSLUMAN ÜLKEDE AHLAK ÇOKMÜŞTÜR.