Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'te Suriyeli sığınmacılar için verilen iftarda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığımızın attığı adımlar var. Bakanlığımız bir ofisle bu yardımı yapacak; bu vatandaşlığı kardeşlerimize vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık mesajı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit aileleri ve Suriyelilere verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, "Bizim ülke olarak resmi sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız başkadır. Gönül sınırlarımızın hududu, bizim kardeş olarak gördüğümüz, bizi kardeş olarak gören herkesin yaşadığı yerleri içine alır. Dolayısıyla Suriye'den gelen kardeşlerime diyorum ki biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz, siz de bizi kardeş olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusunda ise şunları söyledi:

"Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığımızın attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu ofisle takip etmek suretiyle bu kardeşlerimize, bu yardımı, bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadece Türk
Sadece Türk - 3 yıl Önce

Hayır hayır hayır.. İstemiyoruz. Bize sordunuz mu onları vatandaş istiyor musunuz diye!? Kalitemizi iyice düşürüyorlar.. İnsanlıksa gelsinler biraz sığınsınlar, üremeden, bize karışmadan geldikleri gibi gitsinler.. Ben sokaklarımda çıplak ayakla dolaşan düşük seviyeli vatandaş istemiyorum. Vatanıma milletime canım feda son kutlruşuma kadar paylaşırım ama suriyeli birine asla yatdım etmedim etmem de.. Siz böyle yaptıkça bizi onlara karşı daha bir nefretle dolduruyorsunuz yapmayın.. Uçkurundan başka bişey düşünmeyen varlıklarla yüce Türk ırkını bozacaksınız..

can
can - 3 yıl Önce

Bir akp li olarak vatandaşlık verilmesine karşıyım zaten suriyeliler hep ayrıcalıklı bizim tc vatandaşı mülteci gibi sefil duruma düştü. bu durum akp nin sonu olur

Dovahkiin
Dovahkiin - 3 yıl Önce

bu çapulcuları sırf oy devşirmek için vatandaş yapacaksınızda ne olacak
bunları askere alıp eline silah verip ülkeyi mi emanet edeceksiniz soruyorum size bunlar daha kendi ülkelerini bile savunmaktan acizler, bunlar sadece sırtından hançerlemeyi bilirler satılıklar. 3 milyondan fazla insanı almışsın ülkeye -bir çok avrupa ülkesinin nüfusundan fazla üstelik- bunların ekonomiye yükünü hiç düşündünüz mü? bir ara cennet bir vatan vardı onu cehenneme çevirdiniz elbirliği ile..... Yazıklar olsun böyle yönetim olmaz... Sırf ego tatmini için biz yaptık oldu demek için kendi vatandaşını yok saymakta nedir? Devlet yönetmeyi koyun gütmekle eş değer görürseniz olacağı budur. Unutmadan kıyakçılığın sonu ayakçılıktır bunuda böyle bilin.

RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 3 yıl Önce

Çanakkale Savaşı’ nda 14-15 yaşındaki liseliler bile cepheya koşarken Suriyeliler vatanını bırakıp kaçtılar. Rahmetli Özal Peşmergeleri getirdi de ne oldu hepsi pkk ya katıldı.Kendi vatanına ihanet edenler bizede ihanet eder.Tarihten ders almak lazım.

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Baştan belliydi zaten! Allah rızası için olduğunu düşünenler vardı sanırım?

ayemsen
ayemsen - 3 yıl Önce

Amerikan vatandaşı veya avrupa vatandaşı olmak için can atan bir çok insan bu durumu istemeyecektir.

ömer kaya
ömer kaya - 3 yıl Önce

bir bu eksikdi buda olursa tas tamam olur maşAllah zaten çalımadan geciniyorlar yemekleri ayaklarının altına geliyor adamların işi tıkır bizim fakirlerinde tepesine vurun bakım...

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

maraş oy verirse sana namerttir
2002den buyana verdiğim oylar da haram olsun ki bir daha asla. istemiyoruz hatta artık gitsinler kardeşim.

Adem
Adem - 3 yıl Önce

2002 de bu yana akp ye oy veriyorum tcvatandaşı olurlarsa artık vermem fazla söze gerek yok biz ülkemiz de mülteci gibiyiz


SIRADAKİ HABER

banner122