'Dağ taş bombalayarak bir yere varamazsınız diyenler aynı şeyi yapıyor'

MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye’de ve Erzurum’da yaşanan terör olaylarını sert bir dille eleştirdi. Çözüm sürecini eleştiren Kamil Aydın, 'dağ, taş bombalayarak bir yere varamazsınız' diyenlerin 13 yıl sonra...

GÜNCEL 30.07.2015, 09:31
'Dağ taş bombalayarak bir yere varamazsınız diyenler aynı şeyi yapıyor'
banner257
MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye’de ve Erzurum’da yaşanan terör olaylarını sert bir dille eleştirdi. Çözüm sürecini eleştiren Kamil Aydın, 'dağ, taş bombalayarak bir yere varamazsınız' diyenlerin 13 yıl sonra dağ, taş bombalamaya başladığını vurguladı.

Aydın, yaptığı açıklamada kısa sürede artan terör olaylarına değindi. Aydın, Erzurum’da da, PKK baskısının hissedildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Yıllarca açılım zokasını yutturmak için 'dağ taş bombalayarak sorun çözemezsiniz' diyenlerin 13 yıl sonra geldikleri nokta dağ taş bombalamak oldu. 2013 yılında silahlarını bırakıp sınır dışına çıkacaktılar dediğiniz teröristler size geçici iktidar sağlamak amacıyla çıkardığınız yeni Büyükşehir Yasasıyla sadece kıyafetlerini değiştirerek kazandıkları belediyelerde eş başkanlarıyla birlikte resmiyet elde ettiler ve elleriyle koymuş gibi birçok güvenlik görevlilerine sağlık, yangın ve trafik kazası senaryolarıyla suikastler yaptılar. Dahası tüm kurum ve kuruluşlarıyla paralel devlet yapılarını oluşturdular, yargı, vergi ve cezalandırma uygulamalarını başlattılar. Artık palyatif çözüm vaatleriyle oy da alamıyorsunuz ve tekrar başa dönüyorsunuz. Şimdi adama sormazlar mı; 2002 yılında terör bağlamlı şehit sayısı 7 iken 13 yıllık iktidarınızda; intiharlar, cinnetler ve sosyal patlamalarda kaybettiklerimiz bir tarafa sadece son 5 günde yaşadığımız olaylarla neden kat kat artmıştır? Üstelik dün sadece PKK belası varken bugün buna bir de IŞİD belası ilave ettiniz."

ÇÖZÜM DEĞİL, ÇÖZÜLME SÜRECİ

Çözüm sürecinin ağır sonuçları olduğunu vurgulayan Aydın; “En son aşamada çözüm süreci diye etiketlediğiniz çözülme projesinin maalesef memleketim Erzurum'da da ağır sonuçları görülmektedir. Çünkü Erzurumlular, PKK baskısının hissedildiği civar illerde ve ilçelerde; tehdit ve taciz edilmekte, saldırıya uğramakta, kamu hizmeti veren görevliler kaçırılmakta ve araçlar yakılmaktadır.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?