Denize uçan otomobil sürücüsünü etraftaki vatandaşlar kurtardı

Beykoz Kanlıca'da bir otomobil sürücüsü fren yerine gaza basınca denize uçtu.

Denize uçan otomobil sürücüsünü etraftaki vatandaşlar kurtardı

Olay saat 11.00 sıralarında Halide Edip Adıvar Caddesi’nde meydana geldi.  Sahil yolunda ilerleyen bir kadın sürücü, aracını döndürmek isterken iddialara göre, fren yerine gaza basınca denize uçtu. Olayı gören vatandaşlar ve cadde üzerindeki bir restoranın valesi olan Hasan Hüseyin Erdoğan tarafından araçtan çıkartılan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Deniz polisi ve sahil güvenliğin denize düşen aracı arama çalışmaları devam ediyor. Olay yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait çekici istendi.

Olayın görgü tanıklarından Halil Kayacı, "Otobüs durağından geldi buraya düştü. Tekrar gaza basarak oradan denize düştü. Arabanın camı açıktı. Köşkün oraya kadar geldi. Kolunu bir defa dışarı çıkartabildi. Geldim bağırdım 'Biiriniz denize atlayın' diye. Kalp hastasıyım atlayamam.  Köşkün oraya 2 metre kala genç bir delikanlı geldi, denize atladı. Gitti bayanı camdan çıkarttı. Bayanın şuuru yerinde değildi ama nefes alıyordu. Belki su yutmuştur, diye ayaklarını yukarıya kaldırdım. Kadını denizden çıkarttıktan 2 dakika sonra araba battı.” dedi.

Kadının  denizden çıkartılma anları vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde genç adamın sürücüyü yüzerek kıyıya getirmesi ve vatandaşların iple onları denizden çıkartmaya çalışması görülüyor.

DENİZE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADINI KURTARAN VALE O ANLARI ANLATTI

Beykoz Kanlıca'da otomobiliyle  denize uçan kadın sürücüyü kurtaran, olay yerinin yakınındaki otelin valesi Hasan Hüseyin Erdoğan, o anları anlattı.

“Araba denize uçunca bir gürültü duydum" diyen Hasan Hüseyin Erdoğan, şöyle konuştu:

"Burada balık tutan arkadaşlara bakıyordum. Herkes şaşkınlık içindeydi. Aklıma gelen tek şey üzerimi çıkartıp atlamak oldu. 20 metre ötedeydi zaten. Oraya kadar yüzdüm. Camı açıktı Allahtan. Cam açık olduğu için çıkartmaya çalıştım olmadı. Buraya kadar akıntı getirdi arabayı. Daha sonra araba batmaya başladı. Batmaya başlayınca ben de tekrar daldım. Suyun altındayken gördüm kolları dışarıdaydı. Kafası da dışarıdaydı. Allah kuvvet verdi. O anda ben onu çıkartabileceğimi zannetmiyordum ama. Şükür çıkarabildim oradan. Biraz kendisi de mücadele etti çıkmak için. Suyun dibindeydi orada gördüm. Kapı da sıkışmıştı. Cam açık olduğu için camdan çıkartabildim. O anda yapmam gerektiğini düşündüm. Herkes de yapabilirdi ama dediğim gibi Allah bana nasip etmiş. Bir can kurtardık. İyi hissediyorum şu anda"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER