banner240

Deprem Güçlendirmesi yapılan 12 Şubat Stadyumu Yıkılıyor

Kahramanmaraşspor'un maçlarını oynadığı ve depreme dayanıksız olduğu için 6 yıl önce deprem güçlendirilmesi yapılan 12 Şubat stadyumu yıkılıyor. Kahramanmaraş Spor ise maçlarını Şanlıurfa ya da Osmaniye'de oynayacak. Eski Başkan Mehmet Ceyhan takımı ligden çektiklerini açıkladı.

GÜNCEL 12.08.2021, 09:41
Deprem Güçlendirmesi yapılan 12 Şubat Stadyumu Yıkılıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş fıkra gibi bir olaya da şahitlik yapıyor. 2015 yılında depreme dayanıklı olmadığı için düçlendirilen 12 Şubat Stadyumunun yıkılmasına kararı verildi. Yıllardır yeni bir stad için mücadele veren Kahramanmaraşspor taraftarlarının bu haklı talepleri yerine getirilmezken son gelen haber spor kamuoyunda deprem etkisi yarattı. Son gelen habere göre 12 Şubat stadyumu depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılacak. 3 hafta sonra başlayacak yeni sezonda Kahramanmaraşspor'un maçlarını Şanlıurfa ya da Osmaniye'de oynayacağı tahmin ediliyor.

MEHMET CEYHAN! TAKIMI LİGDEN ÇEKTİK

Kahramanmaraş kamuoyu 12 Şubat Stadyumunun yıkılacağı haberiyle çalkalanırken bir haberde Kahramanmaraşspor eski başkanı Mehmet ceyhan'dan geldi. Mehmet Ceyhan, gönüllü yöneticilerle yaptıkları toplantı sonrası takımı ligden çekme kararı aldıklarını söyledi. 

DEPREM GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAMADI MI?

6 yıl önce depreme dayanıklı hale getirmek için güçlendirme yapılan 12 Şubat Stadyumu için yıkılma kararı verilmesi şok etkisi yaratırken akıllata şu soruları getirdi. Deprem güçlendirmesi için ne kadar para harcandı? Deprem güçlendirmesi işe yaramadı mı? Deprem güçlendirmesi istenen sonucu vermediyse yüklenici firmaya dava açıldı mı? Yüklenici firma deprem güçlendirme çalışmasını usulüne uygun yapmadı mı? Konuyla ilgili kişi, kurum ya da firmaya dava açıldı mı? Sorumluluk kimde ya da kimlerde? Madem güçlendirme işe yaramayacaktı neden o kadar para harcandı? Harcanan ve boşa giden o kadar para sorumlulardan tazmin edilecek mi? 

NELER YAPILMIŞTI?

1982 yılında spor amaçlı hizmete açılan, 1990 ve 2010 yıllarında tadilatı yapılan ve en son Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2014 yılında yeniden kapsamlı tadilata alınan statta, deprem güçlendirmesi yapılmış, açık tribünlerin üzeri kapatılmış, Çim yüzeyi, tribün koltukları, ışıklandırma sistemi, ses düzeni, led videolu skorboard, soyunma odaları modernize edilmişti.

Yorumlar (7)
Furkan 1 ay önce
bir binaya yapıya güclendirme ne kadar yaparsan yap beton artık deforme olmaya başlamışsa eninde sonunda yıkılır gider
furkann 1 ay önce
çok bos konuşuyorsun yeni stadyum isteyen siz değilmisiniz
Muhsin otlu 1 ay önce
İçimizdeki akkoyunlar olduğu müddetçe milletin malına çökmeye devam ederler.Burnunuzdan gelsin.Yıkıp kime peşkeş çekeceksiniz Mahçiçek stadı ne diye yapıldı,ne işe yarıyor.Milletin parasını birilerine pompalamaya devammm.
DEMIRCIOGLU ALI 1 ay önce
hic bir ise yaramazyan vekiler yarin cikar bos beyanat verir yeni stad yapacagiz diye onlara reklam malzemesi cikti
ağır işsiz 1 ay önce
Spor sadece futboldan ibaret değildir. Yıkılacak alana birçok branşın (güreş hariç) aynı anda yapılabileceği ya da sporcu yetiştirilebilecek kompleks yapılabilir.
Yılmaz Kaya 1 ay önce
Aşağıdaki konuların gündeme gelip çözüm üretilmesi dileğiyle iyi günler .
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, Elbistan – Göksun Yolu, Tanır- Sarız yolu,)
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)
Eren 1 ay önce
Stadı yıkın yerine avm yapın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54