DİSK-KESK-TMMOB ve TTB saldırıyı protesto etti

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB yönetimleri ortak açıklama ile Suruç’taki saldırıyı nefretle ve şiddetle kınayıp, protesto etti. Ortak açıklamada, “Kobanê’de daha bir ay önce çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 250’den fazla insanı katledenler...

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB saldırıyı protesto etti

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB yönetimleri ortak açıklama ile Suruç’taki saldırıyı nefretle ve şiddetle kınayıp, protesto etti. Ortak açıklamada, “Kobanê’de daha bir ay önce çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 250’den fazla insanı katledenler...

21 Temmuz 2015 Salı 14:45
DİSK-KESK-TMMOB ve TTB saldırıyı protesto etti
DİSK-KESK-TMMOB ve TTB yönetimleri ortak açıklama ile Suruç’taki saldırıyı nefretle ve şiddetle kınayıp, protesto etti. Ortak açıklamada, “Kobanê’de daha bir ay önce çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 250’den fazla insanı katledenler dün de Suruç’ta gençlerimizi katlettiler. Aynı katiller 5 Haziran’da da Diyarbakır’da yüzlerce insanımızı katletmeyi hedeflemişlerdi. Katiller de, onlara bu zemini hazırlayanlar, yönlendirenler de belli. 5 Haziran’da Diyarbakır’da bombayı meydana koyan katili kimler kolladı, korudu, görmemezlikten geldiyse Suruç’ta da aynı odak saldırıyı önlememiş, gerekli tedbirleri almamıştır. Bugün burada kişi başına birkaç polisi dikenler dün neredeydi diye sormadan edemiyoruz.” düşüncesi aktarıldı.

AK Parti politikaları nedeniyle Türkiye’nin Suriye’ye, Irak’a, Yemen’e, Afganistan’a dönme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu vurgulanarak, şöyle denildi: “Hamasi nutuklarla gizlenemeyecek kadar tehlike büyümüştür. Katiller masum, sivil, çocuk demeden onlarca, yüzlerce insanı katletmeyi hedefliyorlar. Ne yazık ki, bu zemini yaratan ve büyüten AKP hala geldiğimiz noktanın farkında değil ya da zaten istedikleri böylesi bir ortam olduğu için farkında değilmiş gibi davranıyorlar! Oysa AKP’nin dış politikasının kamuoyu nezdinde ve vicdanında mahkûm olduğu 7 Haziran seçimlerinde de ortaya çıkmıştır.

AKP ve Cumhurbaşkanına buradan bir kez daha sesleniyoruz; etnik, mezhepçi ve ‘Yeni-Osmanlıcılık’ politikasından vazgeçin! Emperyalizmin ve AKP’nin Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren bu politikaları ülkemizi de aynı tehditle karşı karşıya getirmiştir. Bilinmelidir ki, katliam, savaş ve kaos zemini hazırlayan politikaları uygulayanlar tarih önünde hesap vermekten kurtulamamışlardır, bundan sonra da kurtulamayacaklardır.“

Açıklamanın devamında, “Karanlık hesaplar ve hevesler uğruna insanlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın katledilmesine seyirci kalmak da en az katiller kadar suça ortak olmaktır. İnsani değerlere dair en ufak bir kaygısı olan tüm kesimleri katliamlara ve zemin hazırlayan politikalara karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz.” denildi.

“Geldiğimiz nokta vahimdir. Geleceğe dair endişe ve kaygımız büyüktür.” şeklinde süren ortak açıklamada, “IŞİD’i Suriye’de, Irak’ta ya da herhangi bir ülkede aramaya gerek yoktur. Ortaya çıkaranlar, büyütenler ve besleyenler şimdi ülkemizde harekete geçirdiler. IŞİD aracılığıyla demokratik eylem ve etkinlik gerçekleştirmemizi engellemek istiyorlar. Kendilerine engel olarak gördükleri demokrasi güçlerini IŞİD üzerinden tehdit ediyor, katlediyorlar. IŞİD kimi zaman bir maşa kimi zaman özlem duydukları bir rejimin adı olarak kullanılıyor. Halklarımız bu gerçeğin farkında ve bu farkındalık onların tüm kurgularını bozacak en büyük güçtür. Bir arada, özgür ve onurlu yaşama iradesi oynanacak tüm oyunları ve saldırıları bozacak, katilleri açığa çıkaracaktır.“ görüşü paylaşıldı.

Açıklama, “DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da savaş, gerilim ve katliam politikalarına karşı ısrarla barışı örmeye, halkların kardeşliğini savunmaya devam edeceğiz. En ufak insani değerden nasibini almamış katiller sürüsünün gerçekleştirdiği saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyor, yaşamlarını yitirenlere başsağlığı, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” şeklinde sona erdi.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126