Diyarbakır'da şehit olan polis için tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bir kahvehanede vatandaşlarla aynı masada çay içen polis ekibine düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Mehmet Uyar için tören düzenlendi. Uyar’ın cenazesi törenin ardından memleketi Manisa’ya gönderildi.Diyarbakır'ın...

GÜNCEL 30.07.2015, 13:46
Diyarbakır'da şehit olan polis için tören düzenlendi
banner257
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bir kahvehanede vatandaşlarla aynı masada çay içen polis ekibine düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Mehmet Uyar için tören düzenlendi. Uyar’ın cenazesi törenin ardından memleketi Manisa’ya gönderildi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde düzenlenen terör saldırısında bir polis memuru şehit oldu, bir vatandaş hayatını kaybetti. Şehir merkezinde görevi başında bir polis ekibi, açık olan bir kahvehanede vatandaşlarla aynı masada oturup çay içti. Bu sırada polis memurlarını takip ettiği değerlendirilen bir kişi, kahvehaneyi ön tarafından uzun namlulu silahla taradı. Vatandaşlar ile polis memurları yere yatmaya çalıştı. Polis memurlarından Mehmet Uyar, kalçasından vurularak ağır yaralandı. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Uyar ile yaralı bir vatandaş hayatını kaybetti. Saldırıyı yapan kişinin kaçtığı belirtildi.

Şehit polis memuru Uyar için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu tip eylemler son günlerde artıyor. Jandarma ve Emniyet Teşkilatı'mız gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Milletimizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzur ve güvenliği için bundan önceki gibi bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürecek. Trafik polislerimize saldırı, yol kontrolündeki jandarmamıza saldırı ve dün vatandaşla konuşan polisimize yapılan bu saldırı alçakçadır. Güvenlik birimlerimiz failleri yargının önüne çıkartacak. Şehidimize rahmet diliyorum. Ailesine, emniyet teşkilatımıza ve milletimize sabır diliyorum.'' diye konuştu. Konuşmaların ardından cenaze Manisa’ya gönderilmek üzere ambulansa konuldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?