Dondurma Jesti Hayrettin Güngör kimdir haberlerini patlattı

Hayrettin Güngör kimdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 'Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!' twitine, 'O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz.' diyerek 81 ilden 81 okula dondurma sözü veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör medyanın ilgi odağı oldu.

GÜNCEL 19.03.2020, 18:49
Dondurma Jesti Hayrettin Güngör kimdir haberlerini patlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 'Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!' twitine, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 'O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz.' diyerek 81 ilden 81 okula dondurma sözü verdi. 

Başkan Güngör'ün bu jestinin ardından pek çok il destek açıklamaları yaptı. İlk teneffüsün futbolsuz olmayacağını ifade eden Beşiktaş kulübü 81 ilde 81 okula futbol topu sözü verirken Maraş'tan dondurma, Çorum'dan leblebi, Malatya'dan kayısı, Erbağ'dan yaprak sarma, İzmitten pişmaniye sözü geldi.

Kampanyayı başlatan ve "O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. Sn. Bakanım @ziyaselcuk , 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Maraş Dondurmamız ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza dondurmalar bizden. ;)" açıklaması yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör en çok merak edilen başkanlardan biri oldu. Pek çok haber sitesi Hayrettin Güngör kimdir? haberleri yaptı.

Peki Hayrettin Güngör kimdir?

31 Mart yerel seçimleri için AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hayrettin Güngör, seçimden başarı ile çıkarak başkan seçildi. İşte, Hayrettin Güngör hakkında merak edilenler...

Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

Polis Akademisi “Özel Eğitim Bölümüne” bir süre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanını aldı. Kısa süre Mali Müşavirlik yaptı ve Türkiye Vakıflar Bankası’nda Mali Analist olarak bir süre çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak göreve başladığı İçişleri Bakanlığı’nda kontrolörlük, baş kontrolörlük gibi mesleğin belirli aşamalarını tamamladı ve uygulamada İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü olarak birçok belediye ve bağlı idarenin denetimi ve soruşturmasında bulundu.

2004 yılında getirildiği “İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkanlığı” görevini 23.09.2008 tarihine kadar yürüttü. 23 Eylül 2008 tarihinden itibaren “Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği” görevini üstlendi. İçişleri Bakanlığı kontenjanından bir dönem (2006-2009) “Devlet Muhasebe Standartları Kurulu Üyesi” olarak görev yaptı.

Maliye Bakanlığı öncülüğünde yürütülen “Kamu Mali Yönetimi Projesi”nde çalıştı, bu kapsamda 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Analitik Bütçe Sınıflandırması ve Tahakkuk Esaslı Muhasebe sisteminin yerel yönetimlerde uygulanması çalışmalarını yürüttü ve ilgili yönetmelikleri, üçüncül mevzuatı, yerel yönetimlerin yeniden yapılanması kapsamında İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliklerini hazırladı.

Yerel yönetimlerde norm kadro standardı çalışmalarında görev aldı. Avrupa Birliği “mali kontrol” müktesebat başlığında Brüksel’de yapılan tanıtıcı tarama ve detaylı tarama toplantılarına İçişleri Bakanlığını temsilen katıldı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nin yürüttüğü yerel yönetim reformunu destekleme projesi kapsamında; eğitim çalışmalarında yer aldı. “İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi” , “İl Özel İdaresi Mevzuatı” ve “Belediye Bütçesi Nasıl İzlenir?” isimli yayınlanmış üç kitabı, “Bütçe-Muhasebe”, “Personel”, “İhale”, “Yönetim ve Yerel Yönetim Mevzuatı ile Uygulamaları” na ilişkin çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, dernek ve vakıfların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, birden çok uluslararası toplantıda konuşma ve sunum yaptı.

Yorumlar (10)
Fişekçi 3 hafta önce
Parasını suya zam yaparak bizden çıkarıyorsan bize sorman lazımdı. Çebinden ödeyeceksen istediğini yap.
maraşlı 46 3 hafta önce
dondurma jesti yapacağına trabzon caddesindeki yollarda kalkan taşları yap her yer köstebek yuvası gibi
Cv'de Bir hizet yok 3 hafta önce
Şu cv bakin adamin cv'sinde herşey var sadece maraşa hizmet yok. Bu şehrin kaderi böyle sayin cumhurbaşkanini belediye baskani yapsak yine bu sehre hizmet gelecegine olan inancim tukendi artik yok abi bu sehre gelse gelse zam geli gelen adamda hizmeti unutuyor bu sehrin koltuklarindami suyunda mi bilmiyorum nerde ama bir sorun oldugu kesin bu sehirde
allahın kulu 3 hafta önce
her türlü zorluğu başardık maraşda yollar diğer hizmetler bittibir okullara dondurma dağıtmadığınız kaldı hani borç vardı hani para yoktu memurların sosyal dengesini kestin hani erkoçdan büyük borçu bitireceğim dedin. Vatandaşın ödediği parayla dondurma dağıtacağına borçları kapatılsın. Ne demek ya okullara dondurmak dağıtmak cebinden cıkacaksa dağıtılsın yada borçlar ödensin belediyenin. Ben helal etmiyorum herkes tepkili bu yazılan yazıya, Artık bir sirkelensin belediye kendine gelsin yeter artık kasada para yok borçumuz var diyen belediye dondurma dağıtacak ayıp be borçlarınızı bitirin. bu bir gerçek vatandaşdan çok kötü tepki var belediyeye (büyükşehire) suya zam ertelendi bu ay yansıdı nisanın son haftası dedi ne anladık yansımayı. dondurma dağıtılacağına sudan indirim yapın milletten taktir yiyin ama ne gereği var. Suya indirim yapın zor günde bırakın reklam yapmayı millette para yok emlak borcunu ödemeyen su faturasını elektrik faturasını zor şartlarda ödeyen insanlar var bu kış gününde indirim apılacağına dondurma dağıt. parası bizden çıkacak reklam olacak
HASAN 3 hafta önce
HİZMET YAPMAK İÇİN PROFESÖR OLMAYA GEREK YOK.
m 3 hafta önce
peki hayrettin güngör kimdir; belediyenin önceki başkanı fatih erkoç beyi mumla aratacak icraatler yapan yeni belediye başkanımız.
Goksunlu 3 hafta önce
Başkanın başarılarına bakınca marasi uzya gönderir deriz ama daha bir icratini göremedik geldi geleli su ya ikinci zam .o kadar ust düzey kadrolarda bunmus yıllarca sunuda hayrettin güngör yaptırdı vesile oldu diyeceğimiz bir icrati yok goksunun hali ortada .ayrıca belediye başkanı adayı oldu başarı ile zafer kazandı falan ne akp odunu aday çıkarsa kazanır bağımsız girsin kaç oy alacak bakım
Eren 3 hafta önce
Başkanımıza helal olsun. Aslan gibi adam. Kahramanmaraş kıymetini bilirse pırlanta gibi bir başkan. devletimizin zor gününde destek oldu. yolu herkes yapar önemli olan gönül yapmak dinlemek anlamaya çalışmak başkanımızda bu meziyetler fazlasıyla mevcut yolu açık olsun. artık kıyas yapmak yerine kıymet bilmek gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın