banner240

Erdoğan'ın en büyük destekçisiydi! PCR testini protesto için 450 km yürüyecek

1998’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasağına karşı kurulan Özgürlük Platformu Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Tanman, şehirler arası yolculukta PCR testi zorunluluğunu protesto etti.

GÜNCEL 11.09.2021, 08:05
Erdoğan'ın en büyük destekçisiydi! PCR testini protesto için 450 km yürüyecek
banner257
banner226

Şiir okuduğu için cezaevine konulan Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük destekçisiydi Ahmet Tanman. O kadar ki, 1998’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasağına karşı kurulan Özgürlük Platformu Başkanlığı’nıyapmıştı. İstanbul'da ikamet eden Ahmet Tanman, Ankara'da iken şehirler arası yolculukta PCR testi zorunluluğu getirilince yaya olarak dönme kararı aldı.

Tanman, “İstanbul'a evime gitmem gerekirken Ankara'da mahsur kaldım. Nedeni, İçişleri Bakanlığı'nın aşı ve PCR genelgesi. Toplu taşıma ulaşım aracı beni almıyor. Bu Erdoğan ve yıllarca emek verdiğim davama darbedir” dedi. 7 Eylül'de Ankara'dan yürüyüşe başlayan Tanman, Sağlık Bakanı Koca'ya da tepki gösterdi. Tanman “Ey Koca! Sen bu milletin ahir zamanda karşısına çıkabilecek en ağır imtihan mısın? Sen ve ortakların hangi hakla çocuklara sağlık taraması adı altında neyin müdahalesini edeceksiniz? Hayırdır yeni Milli Eğitim Bakanı ile ortak mı aldınız bu kararı?” dedi.

Yorumlar (5)
Maraşlı 6 gün önce
Bunlar yüzünden aylarca evden çıkamadık esnaf kepenk kapattı. Eğer bu illetten kurtulacaksak herkes aşısını olacak olmuyorsan gidip testini olacaksın. Ha ona da yok diyorsan otur oturduğun yerde. Sizin yüzünüzden salgın bitmiyor bitmeyecek.
Ali kaya 6 gün önce
Yav he he
Ali kaya 6 gün önce
Yav he he. Ötede oyna
Yabancı 6 gün önce
O test yapılacaksa herkese yapılsın. Ayrıca testlerin sonuçları yanlış çıkmasından dolayı, birçok ülke kullanmıyor. Yine geride kaldık :(
xxl 4 gün önce
450 km yürüyeceğine 450 metre yürü git aile hekimine aşı vurul bire cahil
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04