Esenyurt Eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu kimdir Sedat Peker ne dedi?

Sedat Peker'in açıklamalarının ardından Google'da milyonlarca kişi Necmi Kadıoğlu kimdir, nasıl zengin oldu, mal varlığı ne kadar, ne iş yapıyordu, neden istifa etti, hakkındaki iddialar neler gibi aramalar yapmaya başladı. Peki kaset komplosu ile Kadıoğlu'nun istifası arasında nasıl bir ilişki var?

GÜNCEL 04.07.2021, 09:05
Esenyurt Eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu kimdir Sedat Peker ne dedi?
banner257

Türkiye son 24 saattir Esenyurt Belediye başkanı Necmi Kadıoğlu'nu tartışıyor. Sedat Peker'in twitterda ortaya attığı iddiaların ardından milyonlarca kişi sosyal medya platformu Twitter'da ve  Google'da Necmi Kadıoğlu ismini araştırmaya başladı. Peki Necmi Kadıoğlu nedne ve nasıl gündem oldu? Detaylar haberimizde.

Sedat Peker, yeni tweet serisinde çarpıcı iddialarda bulundu. Esenyurt Eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun istifa etmesi sürecine değinen Peker, "Kadıoğlu'na kaset komplosu ve kuruldu istifa etmek zorunda kaldı" iddiasında bulundu.Peker, Kadıoğlu'na Esenyurt üniversitesinde burslu olarak okuyan bazı kadınlar aracılığı ile kaset komplosu kurulduğunu, kızların isimlerinin kendisinde olduğunu ileri sürdü. Kadıoğlu'na kurulan kaset komplosuyla ilgili Soylu'yu işaret eden Peker, Kadıoğlu'nun durumdan haberdar olmadan hala Soylu ile yakın dostluk ilişkisi kurduğunu ifade etti.

NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

Necmi Kadıoğlu, 28 Mart 2004 seçimlerinde AK Parti'den Esenyurt Belediye başkanı olarak seçildi. Kadıoğlu, istifa ettiği 2017 yılına kadar tam 14 yıl Esenyurt Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

Üniversite eğitimini İstanbul'da tamamlayan Kadıoğlu, Gümrük Müşavirliği, Mali Müşavirlik, yurt içinde ve yurt dışında üst düzey yöneticilikler yaptı. 1992 ile 1993 yılları arasında Kâğıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994 ile 1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve altı çocuk babasıdır.

NECMİ KADIOĞLU NEDEN İSTİFA ETTİ

Necmi Kadıoğlu'nun istifa etme sürecine ilişkin 2017 yılında birçok iddia ortaya atılsa da tam nedeni hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamıştı.

Kadıoğlu, başkanlık görevinden ayrılırken belediyenin Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında olduğu biliniyordu. 

İstifa kararı öncesinde, Erdoğan'ın Kısıklı'daki villasında görüşme yaptığı ve Erdoğan'ın "İstifa etmen yerinde olur" talebinden sonra Kadıoğlu'nun istifa ettiği iddia edilmişti.

Kadıoğlu, bu görüşme sonrasında istifasını kamuoyuna açıklarken gözyaşlarını tutamamıştı.

Sosyal medyada dolaşıma giren görüntülerin eski Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu'na ait olduğu iddia edildi. Kadıoğlu’nun makam odası olduğu tahmin edilen bir odada iki kadınla samimi görüntüler vermesi dikkat çekiyor.

ÖNCE ÖPÜYOR SONRA ELİNDEN TUTUYOR

Kadıoğlu, odasına giren iki kadına sarıldıktan sonra biriyle öpüştüğü, kadının elinden tutarak masasının önündeki koltuklara doğru eşlik ettiği, daha sonra da kadınlarla Kadıoğlu arasında bir konuşmanın başladığı görülüyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

İSTİFAYA BU GÖRÜNTÜLER Mİ NEDEN OLDU?

Kadıoğlu, 13 yıl 8.5 ay sonra yürüttüğü başkanlık görevinden ayrılma nedenine ilişkin sağlık sorunlarını gerekçe gösterse de, Kadıoğlu'nu istifaya götüren sürecin sosyal medyada dolaşıma giren görüntülerle başladığı iddia edildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, “Belediye ile ilgili tartışılan bir konu yok” derken,  AKP Sözcüsü Mahir Ünal da Kadıoğlu’nun istif

KOMPLO KURDUKLARINI İDDİA ETTİLER

Necmi Kadıoğlu'na komplo kuran ve çektikleri görüntüleri farklı merkezlere yollayan kızlar daha sonra başörtüsü takarak kameraların karşısında geçmiş ve yaşananlarla ilgili belediye başkanının suçu olmadığını açıklamışlardı.

Yorumlar (0)
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20