Eşinin aldattığını düşünerek öldürdü

Sarıkamış’ta 8 aylık hamile eşi Sezen Alkan’ı bıçaklayarak öldüren Barış Alkan’ın ifadesinde “Bıçağı eşimin sırtına bir defa soktum, çıkardım. Anneme ‘Anne ben doğum yapıyorum’ diye bağırdı. Defalarca bıçakladım” dedi.Barış Alkan ifadesinde pişman olduğunu söyledi.

Eşinin aldattığını düşünerek öldürdü

Sarıkamış’ta 30 Mayıs’ta meydana gelen olayda inşaatlarda çalışan Barış Alkan, 3’üncü çocuğuna 8 aylık hamile olan eşi Sezen Alkan’ın ağzını, burnunu, kulağını kestikten sonra defalarca bıçakladı. Eve gelen sağlık ekipleri, yaptığı kontrolde Sezen Alkan’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Cansız bedeni ambulansla Sarıkamış Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Alkan’ın karnındaki bebeğinin kurtarılması için doktorlar yoğun çaba sarf etti. Sezaryenle alınan 33 haftalık erkek bebek, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Tedaviye alınan bebek ise yaşam savaşını kazandı.

Eşini katleden Barış Alkan’ın ifadesi ortaya çıktı. Sezen Alkan ile 2013 yılında evlendikten sonra daha önce başka biriyle nişanlı olduğunu öğrendiğini belirten Alkan, eşinin üçüncü çocuklarına hamileyken kendisinin Çanakkale’ye çalışmaya gittiğini söyledi. Barış Alkan, 7-8 ay sonra Sezen Alkan’ın telefonda kendisini sevmediğini söylediğini anlattı. Eşinin bu şekilde konuşmasını aldatıldığına yorduğunu ifade eden Alkan, ifadesinde şunları söyledi:

‘Pişmanım’ dedi

Eşimin cep telefonu hattı benim adıma kayıtlı olduğu için hattı kendi telefonuma yönlendirdim. Eşimi gizli numaraların aradığını gördüm. Çanakkale’de her yaptığımdanhaberdar olmasının sebebinin benim iş arkadaşım M.D. olduğunu sanıyorum. Çünkü bu şahıs ben çay içerken bana telefonumu getirmişti, bu sırada telefonumdan eşimin numarasını alarak Sezen ile görüştüğünü düşünüyorum. Eşim sürekli beni sevmediğini, kadın sığınma evine gideceğini ya da o... olacağını söylüyordu. Ben de eşime haber vermeden 30 Mayıs’ta öğlen saatlerine doğru Sarıkamış’a geldim. Eşimi konuşmak için eve çağırdım. Arkamızdan annem ve komşularda girdi. Bana sürekli ‘bırak, günahtır, yazıktır’ şeklinde sözler söylüyorlardı. Eşim bir anda panik yaparak evden kaçmak istedi. Eşimi tutunca babam eve girdi. Bana bir anda vurmaya başlayarak ‘bırak kızı, yazıktır’ diyorlardı. Bu sözlere ve bana diğer şahısların vurmalarına sinirlenerek cebimde bulunan açılır kapanır çakıyı çıkardım. Çakıyı çıkarır çıkarmaz annem bıçağı almaya çalışırken eli kesildi. Annemi bu halde görünce bunun sebebinin eşim olduğunu düşünerek elimdeki bıçağı eşimin sırtına bir defa soktum, çıkardım. Sonrasında eşim anneme ‘Anne ben doğum yapıyorum’ diye bağırdı. Kendimi kaybederek eşimi boynundan ve diğer hatırlamadığım yerlerinden defalarca bıçakladım. Bu sırada diğer 2 kadın korkarak dışarı kaçtılar. Eşimi öldürdükten sonra bıçağı yanıma alarak kaçtım, pişmanım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER