Eylemcilerin dövüp yerlerde sürüklediği o anne konuştu

Başbakan Erdoğan'ın 'Yerlerde sürüklediler' dediği anne Z.D, o dehşet anlarını anlattı: "Bir taraftan ”˜Bu üllkenin gerçek sahibi biziz, anladınız mı ulan' diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı....

Eylemcilerin dövüp yerlerde sürüklediği o anne konuştu

Başbakan Erdoğan'ın 'Yerlerde sürüklediler' dediği anne Z.D, o dehşet anlarını anlattı: "Bir taraftan ”˜Bu üllkenin gerçek sahibi biziz, anladınız mı ulan' diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı....

13 Haziran 2013 Perşembe 07:34
Eylemcilerin dövüp yerlerde sürüklediği o anne konuştu

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında ”˜Çok önemli bir yakınımın gelinini yerlerdesürüklediler' dediği anne Z.D. Star gazetesinden Elif Çakır'a konuştuİşte Z.D'nin yaşadığı o dehşet anları:

"Tam bir haftadır kalbimin üzerinde bir ağrıyla yaşıyorum ve her geçen gün o ağrının şiddetiyle yüreğim biraz daha sıkıştığını hissediyorum.

Günlerdir olur olmaz yerde kusuyorum. Kusuyorum, kusuyorum, kusuyorum ama bir türlü içimdeki o lanet olası şey çıkmıyor.

En olmadık yerlerde ağlamaya başlıyorum ”˜niye ağlıyorsun? dedikleri anda boğazıma kocaman bir yumru gelip tıkandığını hissediyorum.

Günlerdir elimde tuttuğum bir fotoğraf karesiyle izliyorum, televizyonlardaki Gezi Parkı eylemcilerinin ”˜masumiyetini' anlatan haberlerini.

Esprili çocuklarmış!

Çevre duyarlılığıymış!

Yaşam tarzına müdahaleymiş!

Erdoğan diktatörmüş! AK Parti demokrasi konusunda samimi değilmiş!

Elimde 25 yaşında bakmaya kıyamayacağınız kadar masum, gencecik bir anne ve altı aylık bebeğinin fotoğrafıyla izliyorum olan biteni.

Ve geceleri bir albasması gibi çöküyor üzerime, bağırıyorum bağırıyorum ama kimsecikler duymuyor, sonra sesimin çıkmadığını çıkamadığını fark ediyorum.

Yüreğimdeki o sıkışmışlık hissiyle, çaresizlik hissiyle günlerdir elimdeki o fotoğraf karesini o annenin ve bebeğinin yaşadıklarını herkesin hepinizin gözünün içine sokup ”˜Bu mu masumluğunuz? diyerek avazım çıktığı kadar bağırmak istedim... Ama sustum. Hepimiz sustuk. Ben ve olayı bilen bütün arkadaşlarımız tek kelime etmeden sustuk.

Soru sormaya utandım

”˜Efsane' demiştik ”˜Provoke amaçlı uydurma haber' demiştik ”˜Özür dileriz' diyeninden...

Gezi'si de batsın Topçu Kışlası da, böyle bir gözü dönmüşlüğü artık savunmamız mümkün değil diyeninden Gezi Parkı masumiyetini yitirmiştir diyenine...

O gencecik anne ve altı aylık bebeğiyle savcılığa suç duyurusunda bulundukları günün akşamında buluştum.

O kadar zarif bir o kadar naif gencecik bir anne henüz 25 yaşında.

Ve yanında bebek arabasının içerisinde mini minnacık altı aylık bir kız bebeği. Minicik ayakları ve kolları, gözü dönmüş caniler tarafından tırmalanmış o minicik sabi, o kadar sevimli o kadar pozitif ki bebek arabasının içerisinde ağzında emziğiyle sürekli gülümsüyor.

Ben hiç araya girmedim. Hiç soru sormadım. Hem soru sormaya utandım. Hem de eğer sorarsam anlatmaktan vazgeçer diye korktum.

Çünkü kayınpederi, yaşadıklarının kendisi adına utanç verici bir şey olmadığını, bunun kendisine özel bir durum olmadığı konusunda ikna etmeye çalıştığını biliyordum.

Ve iki gün boyunca haber bekledim ”˜ne kadarını anlatırsa o kadarını dinleyeceğim' diye... O anlattıkça benim gözlerim büyüdü. O vahşeti gözümde canlandıramadım bile...

Sarsıldım.

Başörtüsü haa... Vurun şuna...

Genç anne ”˜biliyor musunuz bebeğime bile acımadılar' diyor utanç içerisinde yüzüme bakmadan.

Gözlerini bir yere sabitledi hiç ama hiç yüzüme bakmadan, kısık bir sesle, sanki çok gizli bir şey anlatıyormuş tedirginliğinde anlatmaya başladı.

"Ağaçlar kesilmesin Taksim'e AVM yapılmasın diyerek bir grup duyarlı insanların Gezi Parkı'nda eylem yaptıklarını biliyordum. Arkadaşlarımla birlikte Cumartesi günü Adalar'a gitmeyi planlamıştık. Gittik. Ve Adalar'da olduğumuz için gün içerisindeki gelişmelerden haberim olmadı. Telefonumda şarjım bitmek üzereydi, eşimi aradım ve geleceğim saati söyledim kendisine. Tam tahmin ettiğim gibi vapurdayken şarjım bitmiş. İskelenin oradan bir telefonla eşimi arayıp geldiğimi haber verdim o da yolda olduğunu söyleyip iskelenin karşısına geçmemi söyledi.

O esnada Kabataş'taki kalabalığı fark ettim. Gezi Parkı eylemcilerine destek eylemi olduğunu düşündüm.

Elimde bebek arabası yolun karşısına geçtim.

Ve beklemeye başladım.

Bir anda ”˜Bakın Tayyip'in ...... burada gelin onu...' diyen sesler duydum ve arkama baktığımda 25-30 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim kadınların bana karşı öfkeli bakışlarını görünce benden bahsettiklerini anladım.

Ne olduğunu anlayamadığım bir anda üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adamın ortasında kaldım.

Bebek arabam elimden gitti.

Bir kadın "Ne geldiyse bu ülkenin başına bunların başörtüsü üzerinden geldi vurun şuna" deyince, bir adam arkamdan tekme tokat vurmaya başladı.

Sonra bağırmaya başladılar. Devrim yaptıklarını, ihtilal yaptıklarını, ülkeyi bize teslim etmeyeceklerini, Erdoğan'ı asacaklarını, Erdoğan'ı da hepimizi de tek tek .....

Bir taraftan "Bu üllkenin gerçek sahibi biziz anladınız mı ulan" diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı.

”˜Kutsal başörtüymüş, görün bakalım kutsalı size neler yapacağız' diyerek aklınızın bile almayacağı şekilde küfrettiler, vurdular, vurdular... ”˜Asacağız Erdoğan'ı anladın mı' diye bağırdılar.

Hangi birini söyleyeyim nasıl anlatayım yaptıkları küfürleri. Bir amcaydı sanırım müdahale etmeye çalıştı onu da öldüresiye dövdüler kızıyla birlikte.

Sonra uzaklaştılar. İnönü stadına doğru uzaklaştılar. O sırada tamamen kendimi kaybettim. Ondan sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde üzerim idrar kokuyordu. Yerimden kalktım bebeğimi bulmaya çalıştım.

Artık haber dinleyemiyor

Bu genç gelin İstanbul Bahçelievler ilçe Belediye Başkanının gelini Z.D.

Hiç oraya buraya olayı çekmeye çalışmayın. Bu vahşeti yapanlar, o genç anneye bir siyasetçinin gelini olduğu için yapmadılar.

Olay yargıya intikal etti.

Valiliğin emniyetin elinde mobese kayıtları mevcut. Her saat başı yıkanma ihtiyacı hissediyor. Dışarıya çıkamıyor. Altı aylık bebeği sütten kesildi. Televizyonlara bakamıyor. Gezi Parkı eylemleri deyince panik atak geçiriyor. Yaşanan vahşet sadece bu olsa birkaç marjinal ortalığı provoke ediyor der geçeriz.

Ama öyle değil.

Bugün Gazetesi'nden Zeynep Ceylan'ın başörtülü ablasına metroda ”˜Ben senin gibi böceklerle savaşmaktan geliyorum' diyerek tekme tokat saldırıp küfredildi.

Bu olayda yargıya intikal etti.

Eski AK Parti Güngören ilçe başkanı Abdullah Başçı yine Gezi Parkı eylemlerine destek veren gruplar tarafından aynı sebep ve öfkeyle boğazından bıçaklandı.

Bu olay da yargıya intikal etti.

Halk dersini verecektir

Ve yargıya intikal etmeyen ”˜Tayyip'i asacağız bu ülkeyi size bırakmayacağız' diyerek dövülen, küfredilen onlarca başörtülü kadın. Şimdi kalkıp bir kez daha Gezi Parkı eylemleri masum, burada başörtülü, başörtüsüz, dinlisi dinsizi her görüşten, inançtan insanlar buraya toplanıyor bizim bir tek amacımız özgürlüklerimiz desenize.

AK Parti niye miting yapıyor diyenler, ortamın gerilmemesi için AK Part miting yapmasın diye vıdı vıdı edenler... AK Parti tam da bu sebeplerden dolayı o mitingleri yapmalı.

O mitingleri yapmalı ki ”˜Tayyip'i devireceğiz bu ülkeyi geri teslim alıyoruz' diyen it kopuk gerçekte ne olduğunu anlayıp hezeyanlarından vazgeçsinler. Darbe hezeyanlarına tutulmuş çapulcular, sizi bırakın CNN'i İnterneyşınılı gelse kurtaramaz.

Menderes'i ASTINIZ, Özal'ı ZEHİRLEDİNİZ ama Erdoğan'ı YEDİRMEYECEK bu halk size...

İNFİALE SEBEP OLUR DİYE İÇİMİZ KAN AĞLAYARAK SUSMAYI TERCİH ETTİK

Öfkemize sahip çıktık. Evlerinde oturup ”˜Koşun! Taksim'de, Hatay'da, İzmir'de, Beşiktaş'ta, kan gövdeyi götürüyor. Polis masum insanlara şiddet uyguluyor!" vesaire vesaire diyerek sosyal medyadan çığırtanlık yapanlara televizyonlara çıkıp ”˜Erdoğan diktatörleşti, diktatöre karşı sokaklara dökülüyoruz' diyenlere rağmen sustuk.

Gezi'deki gençleri arkasına alan gözü dönmüşlere rağmen sustuk. Çünkü o gözü dönmüşlerin, ülkeyi kaosa sürüklemek adına o gençlerden birkaçını dahi hiç acımadan öldürebileceğini gördük ve ÜLKEDE BİR İNFİAL OLMASIN DİYEREK SUSTUK.

Susmak, konuşamamak ne zormuş Rabbim diyerek sustuk hem de...

Nihayet...

Salı günü Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında ”˜Çok önemli bir yakınımın gelinini yerlerde sürüklediler' deyince yeniden ağlamaya başladım. Geçen hafta Abdülkadir Selvi'yle telefonda konuşmuştuk. Sarsıla sarsıla ağladığımı hatırlıyorum. Abdülkadir ”˜Elif yazılması lazım yazmalısın!' dediğinde ”˜Bu iğrençlik nasıl yazılabilir, nasıl kağıda dökülebilir ki... Ya başka kötü şeylerde olursa' deyip susmamız gerektiğini söylemiştim.

Zira gazetemin yöneticileriyle birlikte ”˜Bu dönemde sakin olalım. Gezi Parkı'nda gerçekten samimi gençler ve insanlar var.

Susmak zor. Ama bir infiale sebep olur!" kararı almıştık. Gerek Gezi Parkı eylemlerinin arkasında başka oyunların olduğunu anlatabilmek adına gerekse de Erdoğanfobiklerin gözünün ne kadar dönmüşlüğünü anlatabilmek adına, kimlik deşifresi yapılmadan ve oldukça makul bir dil kullanarak ”˜genç bir anne ve altı aylık bebeği' kodlamasıyla sosyal medyada yazıldı.

Gezi Parkı eylemleri süresince açılan binlerce feyk hesap üzerinden ve Gezi provokatörlerince, arkadaşım Halime Kökce, ben ve ”˜anne bebeği' haberini twetter'den reetwet yapanlara ağza alınmayacak küfürler savruldu.

Elbette yaşanan hadiseye inanamayanlar hatta bunun bir ”˜karşı savunma ve internet efsanesi' olduğunu söyleyen arkadaşlarımız da çıktı.

Başbakan Erdoğan'ın AK Parti grup toplantısından sonra Abdülkadir Selvi ”˜Başbakanın sözünü ettiği gelin' başlığıyla köşesinde yazabildiği kadarını kaleme aldı. Görünen o ki ”˜İnsanın kanını donduracak kadar korkunç onlar utanmıyorsa biz niye utanalım yazılmalı' diyen Abdülkadir Selvi de bazı şeyleri açıkça yazmaktan haya etmiş.

Abdülkadir'in yazısından sonra telefonlarım susmak bilmedi."

Kaynak: Star gazetesi

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
özgür 2013-06-14 08:52:47

gezi parkı direnişini kötülemek için çok alçakça uydurulmuş bir senaryo. bu yorumları yazanlar utanmalıdırlar. orada türbanlı bayanlarda var. yukarıda uydurulan senaryonun taksim ve gezi parkı ile bir ilişkisi yok. bu olay ne taksimde nede gezi parkında geçmiştir. istanbulun herhangi bir semtinde geçen bir olayı geziye maletmek akape zihniyetinin ürünüdür. bu zihniyet yaralı insanlara yardıma koşanlar için camide içki içtiler diyen zihniyettir. ben taksinden geliyorum. oradaki insanlar okumuş çoğunluğu cencecik insanlar yani okumuş çapulcular. hiç birisi bazıları gibi cahil değil.

Avatar
Can Abi Can 2013-06-13 22:26:26

Gazimisin ne kızıl kurtsan sen körsün şimdiye kadar baş örtüsü için yapılan o iğrenç saldırıları hiç görmedinmi? Bunları yazarken insan biraz sıkılır.AKP li deyilim Bir TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM Hahsızlıkların Karşısındayım.Bu ülkeninde Bu Al Bayrağında Başbakanında Sahibi önce Rabbim sonra bizleriz

Avatar
A.TÜRKOĞLU 2013-06-13 21:17:13

Bazı yorumları okudukça, insanımızın gerçeklerden ne kadar kopuk olduğunu, muhalif olmanın güzlerini nasıl kör ettiğini, bu insanların nasıl akla karayı seçemez hale geldiklerini, Arapların (etrak-ı bi idrak, türkler geç idrak eder) darbı meselini nasıl haklı çıkardıklarını, manipülasyona ne kadar açık hale geldiklerini rahatlıkla görebilirsiniz. O kadın ekrana çıksa, yara bere izlerini gösterse, bu insanlar yine inanmayacaklar. Muhalif olabilirsiniz ama kör olmayın. İktidarın kimi uygulamalarını, tavırlarını ben de sert şekilde eleştiriyorum, ama sizleri anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum..

Avatar
hoşgörü 2013-06-13 18:46:00

lan oğlum gazi ece realist adam olun adam.insanlıktan çıkman.allah öyle bi vururki cehennemi şimdiden tatarsınız

Avatar
misafir 2013-06-13 17:19:05

Allah, o ülkemizi bölmek isteyen bölücüleri , yaralar içinde bölük bölük olsunlar innnşallah.ALLAH BÜYÜKTÜR.

Avatar
Gazi 2013-06-13 14:24:56

İnandırıcı bir olay değil. Buda bir AKP nin oyun seneryosu. Hangi turbanlı kadını şimdiye kadar başı örtülü diye vatandaş tartakladı? Vatandaşın gözü açıldı bu tür seneryolara inanmaz.

Avatar
ece göktuğ 2013-06-13 13:42:47

neden acaba bu kadını seçmişlerki demkki tek baş örtülü bumu varmış güldürmeyin allah aşkına sanki bana roman yazarı detay detay nasılda anlatıyor aff anam off

Avatar
realist 2013-06-13 12:27:12

star gazetesi gibi bir gazetenin haberini alıntılamak haber46 ya yakışmadı bu gazete iktidar yalakası başka bir şey değil insanları kutuplaştırmak ülkeyi bölmek için gece gündüz çalışanların ekmeğine yağ süren bir haber herkes daha yapıcı olmalı

Avatar
olcay 2013-06-13 09:39:41

inançlı insanları tahrik etmeye çalışıyorlar.başörtülü insanlarıda hedef seçmişler.her insanın açık-kapalı akrabasıda var, tanıdığıda var.insanları birbirine düşman etmeyi ve bölmeyi amaçlıyorlar.pkk terörünü çözen hükümetin başına bu tür olayları musallat etmeye çalışan dış güçlere karşı uyanık olmamız gerek.hukuk içinde, yanlış yapanlar cezalarını bulacaklardır.

Avatar
bir anne 2013-06-13 08:09:32

Bunları ve daha buna benzer bir çok olayları duymak ve görmek istemeyenler çokk yazııkk sizlere içinizde birazcık insanlığınız kalmışmıdır acaba ??

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126