Fabrikada yemekten rahatsızlanan 106 işçi hastaneye kaldırıldı

Osmaniye’de 300 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasında yemekten rahatsızlanan 106 işçi hastaneye kaldırıldı.

GÜNCEL 30.04.2021, 23:48
Fabrikada yemekten rahatsızlanan 106 işçi hastaneye kaldırıldı
banner257

Osmaniye’de 300 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasında yemekten rahatsızlanan 106 işçi hastaneye kaldırıldı. 

Edinilen bilgiye göre, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde bir tekstil fabrikasında çalışan ve yedikleri yemek sonrası rahatsızlanan 106 işçi, bunaltı, kusma ve baş dönmesiyle şikayetiyle kentteki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Yaşanan olayın ardından hastanede kaldırılan işçileri ziyaret eden Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “Bugün organize sanayi bölgemizdeki bir fabrikamızda 15-23 vardiyasında çalışan 300 işçimizde bir kısmı saat 17’deki yemiş oldukları yemekten, bir kısmı iftar yaptığı yemek nedeniyle bunaltı, kusma şikayetleriyle bir takım semptomlar oluşmuştur. Bu nedenle 112 acil ağlık hizmetleri, yaklaşık 17 ekiple fabrikamıza ulaşmış olup, şuana kadar ilimizdeki hastanelere toplam 106 hasta intikal etmiştir. Şuan ki, yapılan tetkikler sonrasında bunaltı, kusma haricinde hayati tehlike arz eden herhangi bir hastamız yoktur. Yine her türlü tedbiri almak boyutuyla fabrikamızda şuan aktif olarak 3 tane 112 ekibimiz hazır olarak bekletilmekte. Oluşabilecek herhangi bir durum karşısında onları da hastanelerimize taşınmış olacaklar. Şuan itibariyle Osmaniye’de bütün hastanelerimizde nöbetçi ekipler haricinde destek olan ekiplerimizde hastanelerimizde getirilmiş olup, şuanda hastalarımızın tedavileri devam etmekte. Osmaniyeli vatandaşlarımız mevcut olan durum nedeniyle endişe etmesinler. Her şet kontrolümüz altında olup, oluşabilecek durumlar nedeniyle ileriki zamanlarda tekrar bilgilendirmeler yapılacaktır” dedi. 

Yorumlar (3)
Maraşlı 7 gün önce
Türkiye’de işveren patronların gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırıldığını hiçbir zaman duymuyoruz acaba neden ??
Hep işçi ve emekçilerin midesi yıkanıyor pisliklerden kurtulmak için. Bozuk yemekleri işçilere yedirerek ceplerini dolduranlar bu pis zihniyetlerinden kurtulmak için acaba nerelerini yıkatmaları gerekir ??
Allahın bir kulu 6 gün önce
Maraşdaki fabrikalardada aynı diyecektim tam da...neyse...bir tane iş veren varmı aceba benim işçilerim iftarı nasıl yapıyor ne yiyip ne içiyor diyen! Bir günde bunlarda benim işçim masalarına oturayımda burada açayım orucumu diyen duyan varmı aceba?şunu söyleyeyim ,iftarda ne yiyolarlar kısmınıda demelerini geçiyorum,iftar vakti yarım saat olsun müsade edilmiyor çalışan orucunu açsın....hangi fabrika diye merak edenler olacaktır muhakkak; ”mem tekstil”
serdar 6 gün önce
Dörtyolda kaybolan istanbul atlarını bunlara yedirmişler.1 mayıs onuruna Patron işcilere ziyafet verim demiş ama yemek şirketi ölçüyü kaçırmış. Benim teyze oğlu orda çalışıyor dediğine göre orda son zamanlarda herkes herkese tekme atıyormuş
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02