Fırtınada yerinden uzaklaşmaması için zincirleniyor

Konya'nın Seydişehir ilçesinde çöp konteynerlerinin rüzgar ve fırtına ile yerinden uzaklaşıp çevrede park eden araçlara zarar vermemesi için zemine zincirle bağlanıyor. Toros Dağları Küpe Tepesi eteklerinde kurulu bulunan şiddetli rüzgar...

Fırtınada yerinden uzaklaşmaması için zincirleniyor
Konya'nın Seydişehir ilçesinde çöp konteynerlerinin rüzgar ve fırtına ile yerinden uzaklaşıp çevrede park eden araçlara zarar vermemesi için zemine zincirle bağlanıyor.

Toros Dağları Küpe Tepesi eteklerinde kurulu bulunan şiddetli rüzgar ve fırtınanın eksik olmadığı Seydişehir ilçesinde belediye temizlik ekipleri çöp konteynerlerini yere zincirle bağlıyor. Bir kaç yıldır uygulanan sistem ile çöp toplama aracına konteynerler taşınırken zincirden çıkartılıp diğer zamanlarda ise sürekli zincirli tutuluyor.

Ülke genelinde fırtınanın yaşandığı günlerde yapılan uygulamanın başka belediyelere de örnek oluşturacağı öne sürüldü. Seydişehirliler belediyenin yaptığı uygulamanın ne kadar isabetli olduğunu konuşuyor. Özellikle çöp konteyneri yakınına aracını park etmek zorunda kalanlar, zincir uygulamasından sonra araçlarında maddi hasar olmadığını belirtiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER