Hafta içi gece ve hafta sonu tamamen sokağa çıkma yasağı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta içi 21:00 ile 05:00 arası ve hafta sonu ise Cuma akşamı 21:00'den Pazartesi sabahı saat 05:00'e kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

GÜNCEL 30.11.2020, 20:05 30.11.2020, 20:11
Hafta içi gece ve hafta sonu tamamen sokağa çıkma yasağı geldi
banner257

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısında corona virüsü salgınıyla ilgili açıklama yapıyor.

Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Erdoğan, şunları söyledi:

* Son kabine toplantımızda bu çerçevede yeni birtakım tedbirleri hayata geçireceğimizi kamuoyuna paylaşmıştım.

* Vaka sayılarının 30.000'e dayanmış olması hepimizin çok daha dikkatli ve sabırlı davranması gerektiğini gösteriyor.

* Aldığımız tedbirlerin yol açtığı sıkıntıları gayet iyi biliyoruz.

* Salgının olumsuz etkisini azaltmak için şu aşamada insan hareketliliğini en az da indirmeye amaçlayan bu tedbirler dışında bir çare bulunmuyor.

* Bu salgının üstesinden geldiğimizde inşallah aşı sürecinin de başlamasıyla kontrolü ve yönetilmesi daha kolay bir mücadele dönemine gireceğiz.

* Önümüzdeki bahar aylarından itibaren bu küresel sağlık krizini geride bırakmaya başlamış olmayı ümit ediyoruz.

* Aşı konusunda dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İnsanlar üzerinde kullanılmış olmasına gelen her aşı ile yakından ilgileniyor gereken bağlantıları derhal kuruyoruz.

* İlk etapta 50 milyon dozluk bir anlaşma yapmış bulunuyoruz. En başından beri söylediğimiz gibi vatandaşlarımız herhangi bir ücret ödemeden aşağıya erişebileceklerdir.

* Hafta içi her gün gece saat 21:00 ile sabah 05:00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.

* Bu kısıtlama hafta sonları Cuma akşamı 21:00'den pazartesi sabahı saat 05:00'e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi Pazar artık evlerimizdeyiz.

* Tarım orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır.

* Market bakkal kasap manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek, saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

* 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.

* Umumi Hıfzıssıhha Kurulları illerdeki toplu taşıma hizmetlerinde salgının yayılmasına yol açan aksaklıkların tespiti ve giderilmesi amacıyla gereken tedbirleri alacaktır.

* Yasaklar salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Yorumlar (10)
. 2 ay önce
o kadar vergi cart curt nereye gidiyo ver 15 gün yasak fakirinden zenginine hesabına 15 günlük parasını yatır bu kadar kolay ve basit ama yok neden çünkü devletin parası azalıyo sonra camiyi hangi parayla yapıcaklar köprüyü hangi parayla yapıcaklar 40 50 yaş üstünün cami yaparak köprü yaparak gözünü boyamaktan başka birşey değil yaptıkları saat aralığı ile yasak koymaya ısrarla devam ediyolar bravo TR
Korona formülü 2 ay önce
20 gün tam karantina +7 gün ara +20 gün tam karantina
Temas yok 2 ay önce
Dün yaz gelecek korona gidecek dediler , bugün aşı gelecek, korona bitecek.Tek çözüm tam karantina, sıfır temas.
Elif ister 2 ay önce
Hiç birşey yaramayacak yasaklar yetersiz önlemler gece 9sonra dışarı çıkma deniyor bu virüs gece bulaşıyor
mehmet ali 2 ay önce
bakın gece bulaşıyor demişsiniz o yüzden gece çıkmayı yasakladır..
KIRTASİYECİNİN SESİ 2 ay önce
ESNAFIN HALİNİ DÜŞÜNEN YOK. NE OLACAK KIRTASİYECİNİN KANTİNCİNİN SERVİSÇİNİN HALİ ÇEKLERİNİ SENETLERİNİ NASIL ÖDEYECEKLER. BUNA BİR ÇÖZÜM BULUNMASI LAZIM. DÜKKAN SAHİPLERİ KİRA DİYE TUTTURUYOR. İŞ YAPAMAYAN ESNAFIN HALİ NASIL OLACAK
Bertizli 2 ay önce
7 ay önce yaz gelecek korona bitecek dediler , herkes maskeyi koluna taktı Esnaf 5+1 300 m2 kirası 3000 tl olan lüks dairede oturuyor , asgari ücretli ,işsiz ve emekli ne yapacak ?
vatandaşın sesi 2 ay önce
SAYIN VEKİLLER, ÖĞRETMENLER MAAŞLARINI ALIYORLAR İŞ YAPAMAYAN ESNAFA NASIL BİR YÖNTEM BULDUNUZ. SORUYORUM SİZE NASIL OLACAK . İNSANLAR NASIL ALTINDAN KALKACAKLAR YA TAM OLARAK 14 GÜN HERKESE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VERİP 1 AY TÜM ÖDEMELERİ BLOKLAYACAK YADA KİMSENİN ÇEKİ SENEDİ YAZILMAYACAK. KREDİLERİ ÖTELENECEK VADE FARKSIZ. BU GÜNE KADAR VERDİĞİMİZ VERGİLER NEREDE . GELİR VERGİSİ ŞU VERGİSİ BU VERGİSİ YOK STOPAJ YOK SSK BAĞ-KUR KİRADAN BİLE ALINAN KİRA STOPAJI VARKEN NEDEN BU SIKINTILAR. DOĞAL AFET PAYI DEPREM VERGİSİ ÇÖZÜM. ÇÖZÜM ODAKLI OLUN. İNSANLARI GİRDABIN İÇİNE ATMAYIN. YAZIK OLUYOR MİLLETE.
Vatandas 2 ay önce
Esnaf dedigin kirasi 3000 tl olan 5+1 lüks dairede oturmayacak 3+1 e gececek, yıllardir kazandıgı pangulutları, altını ,dövizi de satıp yiyecek
Mahmut 2 ay önce
Hani yardım hiç ses yok kimseden gariban ne olacak bu kış günü umrunda değil kimsenin anca kapat kapat işini gücünü kaybeden hep esnaf bu kadar yüklenmeyin esnafa bunun sonu hayır olmaz böyle devletçilik olmaz boşaldı kasa itibardan tasarruf olmazzz
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 12:47
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:06