'Hekimler hedef gösteriliyor'

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun’un görevi başında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi Adana’da da protesto edildi.Hastaneler...

'Hekimler hedef gösteriliyor'

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun’un görevi başında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi Adana’da da protesto edildi.Hastaneler...

01 Haziran 2015 Pazartesi 18:33
'Hekimler hedef gösteriliyor'
Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun’un görevi başında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi Adana’da da protesto edildi.

Hastaneler Kavşağında bir araya gelen Türk Tabipleri Birliği, Türk Diş Hekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İş Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Tüm Radyoloji Teknisyenleri Ve Teknikerleri Derneği, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Aktif Sağlık-Sen, Adana Aile Hekimleri Derneği yönetici ve üyelerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri 'Sağlıkta şiddet sona ersin' sloganını atarak, Baraj yolundan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği binası önüne kadar yürüdü.

Sağlıkta dönüşümün hekimleri hedef gösterdiğini söyleyen Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Üyesi Dr. İsmail Bulca, ilgililerin bu kötü gidişata biran önce çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.

'KENDİ İKTİDARLARINI KORUMAK İÇİN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KORUMASIZ BIRAKTILAR'

Kurumlar adına basın açıklamasını yapan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ise AKP iktidarını sağlığı piyasalaştıran, sağlık çalışanlarını köleleştiren, itibarsızlaştıran uygulama ve söylemlerinizden vazgeçmeleri için defalarca uyardıklarını kaydetti. Mungan, şunları söyledi: “Artık Yeter !. Sağlıkta gün be gün artan şiddete karşı bizleri duymadılar. Acil taleplerimizi ilettik; görmezden geldiler. Türk Ceza Kanunu’na ek maddeler önerdik, yok saydılar. Açıklamalar, eylemler, toplantılar yaptık; Sağlık Bakanlığı’nın önünü aşındırdık. Meclis Komisyonu’nda sunumlar yaptık, dikkate almadılar. Şiddete uğrayan sağlık emekçileri için acil şiddet hattı kurmak zorunda kaldık, önemsemediler. Çünkü onlar kendi iktidarlarını korumak için sağlık çalışanlarını korumasız bırakmaya niyetliydiler. Ve bir arkadaşımız daha görev yaptığı hastanede yaşamını yitirdi. Öfkeliyiz. Sadece katiller değil, azmettirenler ve önlem almayanlar da bu cinayetten sorumludur. Sağlıktaki şiddetten ve bu cinayetten sorumlu olanlar, ‘Ben doktora iğne yaptırmam; doktor bir iğne yapar, adamı felç eder icabında. diyenlerdir. ‘Doktor efendi dönemi bitti’ diyenlerdir. ‘Doktorların eli hastaların cebinde, doktor efendi mani peşinde’ deyip miting meydanlarında vatandaşa sağlıkçıları yuhalatanlardır. Daha fazla kar hırsıyla sağlıkçıları zorla, tehditle ölesiye çalıştıran; sermaye sahiplerine sağlık alanını çekici kılabilmek için insanları hasta etme garantisi veren, sağlığı öncelemek yerine hastalığı önceleyen bir yandan da hekimleri sağlıkçıları her fırsatta kötüleyen ‘paragöz, tembel’ diyenler, SABİM'le terör estirenlerdir. Sadece katilin değil, azmettiricilerin de bulunmasını istiyoruz. Bugün ülkemizin dört bir yanında bulunan bütün sağlık kurumlarında yastayız, isyandayız.”
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126