Hidayet Karaca'ya memleketi Çankırı'dan destek

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya memleketi Çankırı'dan destek geldi. Anadolu’nun en güzel ezgilerini ve en keyifli sohbetlerini izleyicilerle buluşturan Maceracı Murat Yeni bu hafta Çankırı'daydı. Farklı mekanlardan farklı...

GÜNCEL 31.01.2015, 17:17
Hidayet Karaca'ya memleketi Çankırı'dan destek
banner257
Sağlık Bakanlığı tarafından Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne 8 yeni ambulans gönderildi.

Teknik donanımlı ve yol vermeyen araçların plakalarının tespit edilmesini sağlayan kamera sistemine sahip ambulanslar, yapılan duaların ardından hizmete sunuldu. Ambulanslardan 4'ünün merkezdeki, 3'ünün ise ilçelerdeki acil sağlık hizmet istasyonlarında, birinin de KÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kullanılacağı açıklandı. Program sonunda katılımcılar, eski ve yeni ambulansların bulunduğu resim sergisini gezdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, TÜİK tarafından yapılan 'Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet' anketinde Kırıkkale'nin Türkiye 3'üncüsü olduğunu kaydederek, Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak yayınlanan acil sağlık hizmetlerinin performans kriterlerine göre 2 haftadır Türkiye birincisi olduklarını söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, eski valilik günlerinin aklına geldiğini belirterek, o zaman böyle sıra sıra ambulansların bulunmadığını belirtti.

AK Parti iktidarının getirdiği güzelliklere ortak olmaktan duyduğu gururu ifade eden Köksal, "Türkiye sağlık hizmetlerinde önemli bir adım attı. Yapılan kamuoyu yoklamalarında vatandaşımızın en çok memnun olduğu alanlardan biri sağlık hizmetleridir. 12 yıl içerisinde sağlıkta büyük bir çağ atlandı ve büyük yenilikler yapıldı. Kırıkkale olarak kişi başına düşen hastane, yatak ve doktor sayısına bakıldığı zaman hep ilk 5'in içerisindeyiz. 12 yılda Kırıkkale'de sağlık hizmetlerine büyük önem verilmiş." dedi.

Vali Ali Kolat ise Kırıkkale'nin artık Ankara'ya hasta gönderen il olmaktan çıkıp, Ankara'dan ve çevre illerden hasta kabul eden bir il konumuna geldiğini belirtti. Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Kolat, "Kırıkkale çok hareketli ve 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bir yer. Trafik oldukça yoğun ve bazı dönemlerde 30-35 bin araç geçiyor. Maalesef kazalar da oluyor. Bu anlamda tam donanımlı ambulansların hizmete girmesi son derece önemli olmuştur. Bu vesileyle hükümetimize ve Sağlık Bakanlığı'na teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?