"İki renk" gördükleri dünyayı duymak da istiyorlar

Türkiye'nin biri mavi diğeri kahverengi gözleriyle tanıdığı Kahramanmaraşlı Akyıl kardeşler, işitme sorunlarının tedavisi için yardım bekliyor.

"İki renk" gördükleri dünyayı duymak da istiyorlar
 Göksun ilçesine bağlı Hacıkodal Mahallesi'nde yaşayan Hatice-Mehmet Akyıl çiftinin çocukları 7 yaşındaki Yasin ile 3 yaşındaki Elif'in iki farklı göz rengine sahip olması, uzmanlar tarafından "ender" diye nitelendiriliyor. İşitme engelli Akyıl kardeşler, "iki renk" gördükleri dünyayı duymak için tedavi olmak istiyor.

Anne Hatice Akyıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 çocuğundan ikisinin gözlerinin doğuştan iki renkli olduğunu söyledi.

Farklı göz renklerine sahip Elif ve Yasin'in görme problemi yaşamadığını ancak işitme engeli bulunduğunu belirten Akyıl, "Kızımın iki kulağı duymuyor, Yasin'in ise sağ kulağında problem var. Çocuklarımın ameliyat edilmeleri gerekiyor ancak maddi durumumuz yetersiz olduğu için hastaneye götüremiyoruz. Göksun'daki doktorlar Adana'ya gitmemizi tavsiye etti. Hayırseverlerden çocuklarıma sahip çıkmalarını istiyoruz" çağrısı yaptı. 

Çocuklarının sağlığına kavuşması arzusunu dile getiren Akyıl, hayırseverlerin kendilerine sahip çıkması halinde erken bayram yaşayacaklarını söyledi.

Yasin Akyıl da bir kulağının çok az duyduğunu, kendisi gibi farklı göz renklerine sahip kardeşi Elif'in ise hiç duymadığını belirterek,  tedavilerini üstlenecek hayırseverlerden yardım beklediklerini kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
pibah
pibah - 4 yıl Önce

4 oldu bunların yayinlanmasi sürekli birşeyler istiyorlar gecenlerdede abimizi istiyoruz diyolardi

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224